Connect with us

Juhtkiri

Arvamusi seinast seina

Kärdla keskväljaku ehitustööde lõpuni on jäänud pisut enam kui kuu. Praegu käivad haljastustööd ja aina enam saab selgeks, kui eriline see uus väljak olema saab.
Valla arenguosakonna juhataja ütles, et on tuledega purskkaevu üle lausa õnnelik ja et Kärdla keskväljak tuleb samasugune, ise­loomuga ja eriline, nagu on tema kodulinnas Rakveres.
Kõrvalasuva kaupluse müüja tunnistas, et ehitus on kaupluse käibele kehvasti mõjunud, kuid oli rõõmus, et iga päevaga muutub väljak aina ilusamaks.
Teisipäeval, kui väljaku purskkaev esimest korda tööle pandi, astus ehituspiiretest mööda üks vanem mees. “Mis puukuur see on? On ikka tead – väljakul on niiisukene värk!” torises ta väljaku varjualust vaadates ja koputas endale otsaette. Purskkaevust, nagu ka ehitusplatsile sisenemise keelusiltidest ja projektijuhi hoiatusest, et loata siseneja võib trahvi saada, mees välja ei teinud. Jalutas väljakule ringi peale, vaatas taimeistutajate tööd ja lahkus. Ilmselt pahasena.
Miks häiris teda ilus ja uus, haritud arhitektide kollektiivi poolt põhjalikult planeeritud mitmeotstarbeline varjualune?
Miks ei häirinud teda sealsamas kõrval, väljaku servas kügelev vana kuur? Või siis see kuuriderodu, mis jääb keskväljaku büroo­hoone taha?
Kas oleme vana ja koledaga nii harjunud, et uus ja ilus tundub võõrastav?

18. september 2020

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...