Jälgi meid

ARVAMUS

ARVAMUS | Riigi suutmatuse eest pole aus kõiki karistada

Eelmisel nädalal saatis president Alar Karis Riigikogusse tagasi automaksu seaduse. Põhjenduseks tõi ta asjaolu, et see ei ole vastavuses põhiseadusega, kuna selle sätted rikuvad tema sõnul võrdse kohtlemise põhimõtet. Karis juhtis tähelepanu, et maksust saavad vabastuse küll puuetega inimeste jaoks ümberehitatud autod, kuid mitte puuetega inimestele vajalikud autod. Allolev artikkel ilmus kümmekond päeva enne seaduse väljakuulutamist Maalehes veel enne, kui seadus Riigikogus vastu võeti.

Raul Vinni | Erakogu

Kutsugem teda Märdiks. Märt on puudega inimene. Sünnist saati on ta olnud veidi teistsugune. Pole tähtis, mismoodi, aga igatahes on tema elu tüki maad keerulisem, kui enamusel meist. Vaatamata raskustele on Märt elust läbi tulnud. Mitte päris nagu nuga võist vaid ikka koperdades, aga (tahte)jõuga lükkas ennast edasi. Päris mitu korda tahtis käega lüüa, aga tänaseks on Märt käinud ülikooliski. Aega võttis, aga asja sai.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!