Jälgi meid

ARVAMUS

ARVAMUS | Keskkonnaameti 15 aastat tegemata tööd Saarnaki laiul

Keskkonnaamet on riiki esindav valitsusasutus, mille tegevusvaldkonnad on  loodus-, keskkonna- ja kiirguskaitse ning keskkonnajärelevalve korraldamine riikliku keskkonnapoliitika elluviimiseks.

Lihtne tõdemus, väljavõtted Keskkonnaameti põhimäärusest. Seal on muuhulgas kirjas, et Amet kohaldab riiklikku sundi seaduses ettenähtud alustel, ulatuses ja korral.

Meie, maksumaksjad, oleme otsustanud, et Hiiumaa laiud vajavad kaitset. Kõik on täpselt kirjas laidude maastikukaitseala kaitse-eeskirjas. Selle täitmist peab korraldama, kontrollima ja vajadusel ka sundi rakendama Keskkonnaamet. Meie, maksumaksjad, oleme otsustanud, et selle töö korraldamiseks tuleb ameti peadirektorile maksta korralikku palka. 2021. aasta andmetel oli see 5933 eurot kuus. Aga kui suur peab tegelikult olema peadirektori palk, et ta oma ameti tööle paneks Hiiumaa laidude tegelikuks kaitsmiseks, ei ole me veel suutnud välja mõelda.

Veel lugemist:

POLITSEI

Möödunud neljapäeval tabas politsei Kärdla-Käina maantee esimesel kilomeetril auto, mille 22aastane juht kihutas 50 km/h kiirusega lubatud alas sada kilomeetrit tunnis. Juhi osas alustati...

GALERIID

Saaremaa ansambel Cosmoskva esines viimati  neli aastat tagasi. Nüüd tehti taastulek reedel Viscosa kultuuritehases. 

GALERIID

Nädalalvahetusel peetaval Avataud Talude päevadel võõrustab Hiiumaal huvilisi mitu majapidamist. 

GALERIID

Hiiu Folgi pidulikule lipuheiskamisele reedel järgnes kontsert, kus astusid lavale Eesti Keeled koos Mari Jürjensi  ja Vaiko Eplikuga. 19. korda toimuv pärimusmuusika festival kestab...