Connect with us

Uudised

Arutlusel Hiiumaa elektrivarustus

Reedel, 29. augustil kohtusid Hiiu maavanem Riho Rahuoja, Hiiu vallavolikogu esimees Jaanus Valk, maavalitsuse arenguosakonna juhataja Aivi Telvik ning AS-i Elering planeerimisosakonna juhataja Mart Landsberg, tema kolleegid ning OÜ Elektrilevi esindajad, kelleks kaks hiidlast: ettevõtte käiduosakonna juhataja Indrek Sild ja võrgu üldplaneerija Karel Pomerants.
Maavanem Riho Rahuoja sõnul sai ta kohtumisel kindlustunde, et maakonna soove ja vajadusi mõistetakse ning nendega arvestatakse pikaajalistes elektrienergia arengustrateegiates. Ta nimetas oluliseks, et Eleringi arengukavades aastani 2030 on kirjas plaan tuua ka Hiiumaale põhivõrk ja arendada välja Hiiumaa ringtoide.
Telviku sõnul olid arutlusel Hiiumaa tulevikuperspektiivid ja arengusuunad ning energeetikaga otseselt või kaudselt seotud arengud. Külastuse eesmärk oli tutvuda kohaliku elektrivõrguga, olemasolevate tähtsamate alajaamadega ning vaadata üle perspektiivsete liinide ja alajaamadega seotud kohad.
Välja pakuti ka põhivõrgu alajaama uus asukoht, mis Kärdlale märksa lähemal kui meretuulepargi kontekstis räägitud Kanapeeksi. Indrek Silla sõnul on uus asukoht Liiva tänava ja Kanarbiku tänava alajaamast kilomeetrijagu Käina poole.
Sild ütles, et 110kilovoldise põhivõrgu saaks saarele tuua pärast seda, kui tekib vajadus tarbimise või tootmise suurenemise näol. “Kui meretuuleparki lähema kümne aasta jooksul ei tule, ei tule tõenäoliselt ka põhivõrku,” ütles Sild. “Selleks ei ole vajadust, kuna saame saare elektritarbimise tagamisega hakkama senist võrku rekonstrueerides.”
OÜ Nelja Energia kavandatav Loode-Eesti meretuulepark eeldaks märksa võimsama, 330kilovoldise alajaama ja liinide rajamist.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...