Connect with us

Uudised

Äripäeva Hiiumaa TOPi tänavuses esikümnes kolm püsijat

Äripäeva Hiiumaa edukamate ettevõtete edurivi tipus on vaid mõned ettevõtted, mis mullust head kohta hoida suutnud.
Nii juhib edetabelit perekond Kõuhknale kuuluv AS Hiiu Kalur, mis mullu oli teisel kohal. Mullu sügisel prognoosis kalandusettevõtte AS Hiiu Kalur juhatuse liige Tanel Esta, et 2013. aasta müügitulu kasvab miljoni euro võrra ja ka kasum kosub natuke. Esta prognoos pidas peaaegu paika – mullune müügitulu oli 4,8 miljonit eurot, aasta varem 4 miljonit eurot, mullune kasum oli 2 miljonit eurot, aasta varasem 1,88 miljonit eurot.
Eelmise aasta esikohaomaniku, plastitööstuse AS Estpak Plastik leiame tänavu kolmandalt kohalt. Kasvu näitas ka Estpak Plastik – 2013. a müügitulu oli 4,2 miljonit eurot, aasta varasem 4,1 miljonit eurot, mullune kasum 757 000 eurot, 2012. aastal 720 000 eurot.
Mullustest esikümnes olijatest leiab kuuendalt kohalt veel JV Ehitus & Arendus, mis oli samal kohal ka eelmisel aastal.
Muidu on tänavuses esikümnes valdavalt kiired tõusjad – mõned näited. Mulluselt 22. kohalt on edurivis teiseks tõusnud 6,8 miljoni eurose müügitulu ja 511 000 eurose kasumiga hulgikaubandusfirma OÜ HMPK.
Suure tõusu tegi OÜ Nordecon tütarettevõte, ehitusega tegelev OÜ Hiiu Teed, mulluselt 39. kohalt neljandaks. Ettevõtte 2013. a müügitulu oli 8 miljonit eurot, kasum 262 000 eurot.
81. kohalt viiendaks kerkis Ruudi Kasseri hulgikaubandusettevõte OÜ Dago Trade – müügitulu 716 000 eurot, kasum 67 000 eurot.
Äripäeva edurivi koostajad võrdlevad ettevõtete viimase aasta käivet/müügitulu ja ärikasumit, käibe ja kasumi kasvu, rentaablust ja varade tootlikkust.
Hiiumaa TOPi näeb täismahus aadressil www.aripaev.ee/top

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...