Connect with us

Transport

Arensburg tõi praamidele odavamad joogid-söögid

Mandri ja suur­saarte vahel sõitvatel parvlaevadel reisijaid toitlustama hakanud OÜ Arensburg hinnad on mõnevõrra odavamad kui varasema teenuse osutaja ASi Väinamere Teenindus puhul.
OÜ Arensburg alustas reisijate toitlustamist Heltermaa–Rohuküla liinil eelmise laupäeva hommikul parv­laevadel St. Ola ja Regula, Kuivastu–Virtsu liinil möödunud pühapäeva päeval parvlaeval Hiiumaa ja kolma­päeval parvlaeval Ionas.
3. oktoobril mandrile sõitnud väikese tütre isa oli pettunud, kui lõuna ajal Kuivastu sadamast praamile Ionas minnes lapsele midagi süüa osta ei saanud.
“Inimesed on harjunud, mina sealhulgas, praami peal sööma. Laps oli näljane. Mõtlesin, et praamil ostan tütrele süüa, aga polnud midagi. Isegi hambaorki mitte,” imestas lapse isa.
OÜ Arensburg tegevjuhi Terje Nepperi sõnul ei olnud siis tõesti Ionasel midagi saada, sest parvlaev pidi algul Kreekasse tagasi minema ja esmaspäevaks ei olnud veel otsustatud, kas alus saadetakse tagasi või jääb veel liinile.
“Neljapäevast on seal joogid-­söögid olemas, õigemini juba kolmapäevast, kuid siis Ionas seisis. Küll aga on võimalik Ionasel sööki ainult kaasa osta. Kohapeal toitu valmistada ei saa,” ütles Nepper.
Kiluvõileib 1 euro
Kuna vanadel laevadel olukord üleliia lihtne ei ole, siis esialgu ettevõte kohaneb ja püüab anda endast parima olemasolevate võimaluste piires. “Kõige keerulisem on Ionase peal, kus puudub kohvikule kasutamiseks mõeldud köök ja võimsamatele seadmetele sobiv vool,” nentis Nepper. Ionas jääb esialgsetel andmetel liinile suhteliselt lühikeseks ajaks ja seetõttu püüab OÜ Arensburg klientidele elementaarsed joogid-söögid tagada.
“Hea meel on tõdeda, et meie inimesed on tahtmist täis, õpivad ja arenevad iga päevaga. Olukord, kus kohvikud tuli püsti panna ja avada tundidega, just tavapärane ja lihtne ei olnud,” tunnistas Nepper. Paari nädala jooksul lubas ettevõte toitlustuse praamidel paika saada. Järk-järgult saabuvad müügile ka kohalikud väiketootjate tooted, saarte väravad ehk parvlaevad on selleks igati sobiv koht.
Kui rääkida jookide-söökide hindadest parvlaevadel, siis need on praegu mõnevõrra odavamad kui ajal, mil praamiliine teenindas OÜ Väinamere Liinid ja toitlustust pakkus praamidel AS Väinamere Teenindus.
Kirujaid leidub ikka
Varem 1,70 eurot maksnud kiluvõileiva eest küsitakse praegu 1 euro. Kohvi saab kätte 2 euroga, enne tuli välja käia üle 3 euro. “Hinnad on kindlasti odavamaks läinud,” kinnitas Nepper.
Mõningaid näiteid võib tuua veel Kuivastu–Virtsu liinil sõitva parvlaeva Hiiumaa menüüst: päevasupp maksab 2,80 eurot, päevapraad 5 eurot, seapraad 7 eurot, kanašnitsel ja lambaliha­kotletid mõlemad 7,50 eurot ning pannkoogid kas moosi, mee või jäätisega 3,50 eurot.
“Miks need pannuskad nii rämedalt kalliks on aetud? Ma võtan juba kodunt oma 50 tükki ise kaasa ja söön, aga 3,50 eurot ma küll maksma ei hakka. Kas liiale juba ei lähe seal? Pange kohe pannuskad 5 eurot tükk. 1,5 eurot puudu viiekast on täitsa räme peaks ütlema,” kommenteeris Praamid.ee Facebooki lehel toitude hindu Margus-Mauno Kuusik.
Aleksander Kelder ärritus sellise ütlemise peale. “Tahad oma pannkooke süüa, lase käia, tahad merevett peale rüübata lase käia, aga ära hala niimoodi. Mitte keegi ei käsi sul neid konkreetseid 3,50 pannkooke osta. Oskad odavamalt teha, konkurss toitlustaja kohale oli avalik, miks ei osalenud?” küsis Kelder.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...