Jälgi meid

Uudised

Andres Laanejõe loorberitele puhkama ei jää

Arno Mikkor
Pühapäeval pälvis Hiiumaa mudeliklubi eestvedaja Andres Laanejõe aasta vaba­tahtliku aumärgi. Laanejõe lubas Hiiu Lehele, et toimetab edasi ja loorberitele puhkama ei jää.
Andres Laanejõe on juba aastaid sütitanud noortes huvi tehnikahariduse vastu. Ta on Hiiumaa mudeliklubi hing ja tegeleb klubis kõigega, alustades toetuste ja vahendite leidmisest õpilaste juhendamiseni. Laanejõe korraldab ka kohalikke võistlusi ning tema eestvedamisel on käidud ühiselt isegi välisriikides võistlemas. Tema käe alt on sirgunud väga edukaid insenere ning ta panustab jätkuvalt sellesse, et Hiiumaa lapsed tehnika­teaduste pisikuga nakatuks.
Laanejõe sõnul on tal tunnustuse üle väga hea meel. “Tore, et märgatakse ja tunnustatakse ka neid tegijaid, kes juba aastakümneid toimetanud ja olemas olnud,” ütles ta. Tema sõnul ei panda sageli tähele vabatahtlikke, kes meie ümber tegutsevad: “Tegelikult on neid, kes tunnustust väärivad, palju.”
Tema sõnul on sageli esimene reaktsioon vaba­tahtliku tööle küsimus, miks inimene oma aega ja energiat nõnda kulutab. “Kui päästjad päästavad kellegi, siis ei küsita, miks nad seda on teinud,” ütles Laanejõe ja lisas, et tema tegutseb oma heast südamest.
“Ma arvan, et eks ma ole seda tunnustust väärt ka, olen juba aastaid tegutsenud ja kavatsen samamoodi jätkata,” rääkis Laanejõe, et ei jää tunnustust saades tagasihoidlikuks.
Hiiu Lehele ütles ta, et tunnustus tuli talle küll üllatusena, aga ta aimas, et midagi on teoksil. “Olen alati oma õpilasi suunanud ise asju ajama, tean, et nad käisid vallavalitsuses ja eks ma aimasin, et midagi on toimumas,” märkis Laanejõe.
“Andres ei ole meile nagu õpetaja, pigem sõber-pere­liige,” rääkis Johanna Aaslepp, kes käib Laanejõe raketimudelismi ringis.
Tema sõnul on Laanejõe kõige ägedam ringijuht, keda ta üldse teab. “Mudeliklubi ongi üks suur pere ja tema selle isa,” ütles Aaslepp ja rääkis, et Andres ei saa kunagi oma õpilaste peale kurjaks. “Kui miski valesti läheb, võtab ta selle ette ja vaatame koos üle,” märkis ta.
Aaslepp leidis, et tiitel läks väga õigele inimesele ja Laanejõe on selle igati ära teeninud. “Tema noortest on saanud tublid insenerid, tema juhendamisel on sirgunud Eesti ja Euroopa meistrid ja kõik selle on saavutanud Andres vabatahtliku tegevusega.”
Lisaks Hiiumaa mudeli­klubi eestvedamisele on Laanejõe ka noorkotkaste vabatahtlik rühmajuht.
Vabatahtlike vabariiklikku tunnustust korraldati Eesti Külaliikumise Kodukant projekti “Märka vabatahtlikke!” raames. Tunnustati vabatahtlikke, kes tegutsevad järje­pidevalt Eesti ühiskonna heaks. Tunnustusele esitati 82 kandidaati, aumärgi pälvis neist üheksa.

Veel lugemist:

Uudised

Päästeamet tunnustas aumärkide ja tänukirjadega 131 inimest, teiste seas ka päästeametnikku Hannes Aasmad ning elupäästjaid Külli Kristalit ja Ennu Vanderit. Lääne päästekeskuse Hiiumaa ja...

Uudised

Reedel andis justiitsminister Raivo Aeg 36 inimesele üle Vabaduse Tammepärja aumärgid, millest kaks tulid Hiiumaale. Ühe Tammepärja sai Kaitseliidu Lääne maleva Hiiumaa malevkonna pealik...

Persoon

Hiiumaa aasta isa 2018 Andres Laanejõe tahtis väiksena saada lasteaiakasvatajaks, tegi ise jõulukuuse ja valas suurest rõõmust pisara, kui mudeliklubi tüdrukud MMil kuldmedalid kaela...

Pääste

Teisipäeval said 108 elupäästja hulgas medalid neli saalihokimängijat, kes elustasid Kõrgessaares võistluste ajal kokku kukkunud meest. Tänavu tunnustas päästeamet aumärkide ja tänukirjadega rekordiliselt palju,...