Connect with us

Uudised

Aasma: Tööd ei tehta selleks, et medaleid saada

Päästeamet
Päästeamet tunnustas aumärkide ja tänukirjadega 131 inimest, teiste seas ka päästeametnikku Hannes Aasmad ning elupäästjaid Külli Kristalit ja Ennu Vanderit.
Lääne päästekeskuse Hiiumaa ja Läänemaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma pälvis päästeameti teenetemedali hõbedaste tammelehtedega.
Aasma ütles Hiiu Lehele, et iga medali saamine tuleb üllatusena: “Tööd ei tehta selleks, et medaleid saada, tehakse ikka hingega.”
Veidi mõelnud lisas ta, et ju keegi on tema tegemisi märganud ja leidnud, et talle võiks selle medali annetada.
Eelnimetatud teenetemedal antakse päästeameti teenistujale kümneaastase laitmatu või silmapaistvalt hea teenistuse eest päästeametis.
Aasma alustas õpinguid Riigikaitse akadeemias pääste ja tuletõrje inseneri erialal 1. septembril 1997, õpingute ajal alustas ta ka töötamist Tallinna Tuletõrje-ja Pääste­ameti Lilleküla komando päästja ja meeskonna­vanemana. 2001. aastal tuli ta Hiiumaa päästeteenistuse direktori ametikohale. 2006. aastal nimetati see ümber päästepiirkonnaks ning sellest ajast töötab ta päästepiirkonna juhina. 2012- kuni käesoleva ajani on Aasma Päästeameti Lääne päästekeskuse Hiiumaa päästepiirkonna juhataja.
Eelmisest aastast täidab lisaks ka Läänemaa piirkonna juhi asetäitja ülesandeid.
Elupäästja kolmanda klassi medalid pälvisid Pille Kristal ja Ennu Vander, kes mullu oktoobris päästsid Lehtma sadamas kailt merre kukkunud mehe.
Valdek Sinijärv kalastas Lehtma sadama sillal ja üritas välja õngitseda murdunud õngeridva otsa ning kukkus vette. Õnnetust pealt näinud Kristal ja Vander jooksid talle kohe appi ja tõmbasid hättasattunu kaldale. Kalastaja elu päästnud Vander ütles mullu peale juhtunut, et iga inimene oleks samamoodi käitunud. Elupäästjad otsis üles ja esitas nad tunnustamiseks Valdeku õde Aeliita Sinijärv, kes omalt poolt kinkis neile tänutäheks oma maali.
Kõiki elupäästjaid tänas Vabariigi President Kersti Kaljulaid. “Teie ise ja teie lood peegeldavad kõige ilmekamalt seda, kuidas me Eesti inimestele turvatunnet loome ja üksteist aitame. Usun, et kombinatsioon kõrge professionaalsusega kutselistest päästjatest, laiast ja teotahtelisest vabatahtlike võrgustikust ning iga üksikisiku teadmistest ja oskustest on ka edaspidi Eesti-suguse väikeriigi jaoks kõige mõistlikum ja efektiivsem lahendus,” ütles riigipea.
Helme: Päästetöö enam kui tuletõrjumine
Hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega silma paistnud elupäästjatele või pääste­valdkonna arendamisel märkimis­väärseid teeneid omavatele inimestele anti üle 131 autasu. Kaks pääste­teenistuse suurt kuldristi, kolm päästeteenistuse kuldristi, 11 päästeteenistuse hõbe­risti, 31 päästeteenistuse medalit, üheksa pääste­ameti kuldsete tamme­lehtedega teenetemedalit ja 18 päästeameti hõbedaste tammelehtedega teenetemedalit.
Aumärgid ja tänukirjad andsid üle president Kersti Kaljulaid, siseminister Mart Helme ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu neljapäeval Tallinnas Mustpeade majas toimunud tsere­moonial.
Siseminister Mart Helme ütles aumärkide üleandmisel, et päästetöö on palju laiem kui vaid tuletõrjumine. “Väga tähtis on vabatahtlike ja kutseliste päästjate koostöö – nad moodustavad ühtse päästevõrgustiku ning on oluliseks osaks elanikkonna kaitses ning laiapindses riigikaitses,” ütles Helme.
Päästeteenistuse aumärke on antud välja alates aastast 1998. Aumärke antakse üle kaks korda aastas: Eesti Vabariigi sünnipäeva ajal veebruaris ja organiseeritud tuletõrje sünnipäeva ajal septembris.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...