Connect with us

Transport

Albiinosiil ja vasikas: keda võib Eesti bussides kohata?

Lux Ekspress
Bussijuhid jagavad kurioosseid ja naljakaid juhtumeid, mis nende enda ja reisijatega bussides on juhtunud ning pajatavad, milliseid üllatavaid reisiselle nad oma sõidukites kohanud on.
Üks Lux Expressi bussijuht meenutas pimedat ja külma reedeõhtut, kui noormees, kes oli küll veidi napsutanud, palus end Sillamäele viia. “Ma ei saanud inimest külma ja pimedasse jätta ning lasin ta bussi tingimusel, et pahandusi ei teki. Noormees lubas, et käitub korralikult, kuna tahtis vaid koju jõuda ja see oli sel päeval viimane selle suuna reis,” meenutas bussijuht.
Umbes tund aega hiljem tuli noormees tema juurde ja teatas murelikult, et nägi bussis hirmsat valget siili. “Ma ei uskunud. Naersin ja küsisin, et ega ta oravat pole näinud. Ta väitis siiski, et räägib tõtt ja oli väga murelik. Võtsin mikrofoni ja teatasin reisijatele: “Kallid reisijad, ega teil pole siil plehku pannud?”. Buss lagistas naerda. Kuid siis tunnistas üks neiu, et temal on küll valge siil kadunud,” räägib bussijuht, kes enda sõnul reisija juttu ei uskunud ja bussis naer jätkus.
Igaks juhuks palus ta siiski reisijate abi siili leidmisel ja pani salongis tuled põlema. “Suur oli minu ja kõigi teiste üllatus, kui üks reisija karjus “Leidsin!”. Ja oligi salongis valge punaste silmadega albiino­siil, kes oli puurist plehku pannud,” naeris bussi­juht. Reisijad arutasid juhtumit omavahel ja hea tuju valitses bussis kuni reisi lõpuni.
Pika staažiga Lux Ex­pressi bussijuht meenutas aga hoopis uskumatut seika, mis juhtus temaga 40 aastat tagasi Petseri liinil, ent on tal tänaseni elavalt meeles.
Ühel tavapärasel liinireisil päris bussi astunud vanem naisterahvas: “Kas sa homme mind koos vasikaga peale võtad?”. “Ikka saab!” toetas bussijuht reisija nalja hea­tujuliselt. Suur oli aga tema üllatus, kui nali saigi järgmisel päeval tõeks – naiste­rahvas oli vasikaga platsis. “Ja ma ju lubasin! Kliendi ootusi petta ei tohi! Võtsin ta koos vasikaga peale ja mõistagi kõik teised reisijad ka. Petseris läksid aga kõik jälle rõõmsalt koos välja,” naeris bussijuht vahejuhtumit meenutades. Kaasaegses Lux Expressi bussis ta vasikat reisijana siiski ette ei kujutaks ning loomade transpordiks kehtivad ettevõttes kindlad eeskirjad. “Selline nali enam korduda ei saaks,” oli bussijuhi järeldus.
Mõnikord tuleb bussi­juhtide sõnul ette olukordi, et reisija jääb magama ja ärkab alles lõpp-peatuses, oma õigest sihtkohast suisa sadade kilomeetrite kaugusel. Nii jagas Saaremaa bussijuht kurbnaljakat lugu, mis juhtus temaga Paide liinil sõites: “Olin just Märjamaalt Kures­saarde jõudnud, ära parkinud ja panin bussi lukku, kui märkasin sees inimest liikumas. Tegin ukse uuesti lahti ja üks “härrasmees” küsis, kas see on Märjamaa. Ütlesin talle, et see on märg maa tõesti, vesi ümberringi, kuid mitte Märjamaa. Mees oli vindine ja maganud kogu sõiduaja maha, sattudes seetõttu Märjamaa asemel Saare­maale. Saatsin ta siis ilusti turvakodusse magama.”
Bussijuhid soovitavad reisijatel olla tähelepanelikud ja kui väsimus kimbutab, paluda kasvõi, et mõni kaasreisija tal pilku peal hoiaks. “Eks see arusaadav on, meie bussid on niivõrd mugavad, et reisijatel kipubki silm looja. Mõni vaatab aga hoopis kogu reisi kestel meie meele­lahutusekraanidelt filme ja ei märkagi õiges kohas väljuda,” naerab bussijuht.
Reeglina ei ole reisijatega probleeme ja kui tekib, aitavad neid tavaliselt lahendada huumor ja hea tuju. “Bussi­juht ei ole jumal, nagu ei ole seda ka reisija, alati on võimalik leida kompromiss. Kõige tähtsam on, et reisija oleks rahul. Nii on ka endal lihtsam tööd teha. Närvipinget ei ole kellelegi vaja. Paraku mõni nagu otsiks konflikte, siis olen püüdnud asja naljaks keerata,” jagas staažikas bussijuht oma kogemust.
Lux Expressi reisijaid teenindab üle 300 bussijuhi. Lux Express Grupp opereerib Eesti siseliine ning bussiliine suuremate Baltikumi linnade vahel, samuti Peterburi, Minski, Moskva, Helsingi ja Varssavi suunal.
Miina Saak
Lux Express

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...