Jälgi meid

Ajalugu

AJALUGU | Köleri kaks nädalat Hiiumaal lõi lugusid terveks sajandiks

Veidi rohkem kui poolteist sajandit tagasi veetis Eesti esimene akadeemilise haridusega kunstnik Johann Köler kaks nädalat Hiiumaal, visandades siin kohalikku elu ja loodust. Sellest üürikesest perioodist on inspireeritud Tallinna Kaarli kiriku altarimaal ning Jaan Krossi teos „Kolmandad mäed“.

On aasta 1863. Kassari loksub Käina lahel iseseisva saarena. Ei ühenda teda Hiiumaaga ei tamm ega maariba. Elu saarekesel keerleb ümber Kassari mõisa, mille valitsejal poeg – Villem Tamm, rahva seas tuntud kui Ilus Villem. Selliseks hüüdnimeks annavad põhjust õilsad, haruldaselt puhtad näojooned, pikad tihedad juuksed ning keskmisest eksootilisem välimus tõmmuma nahaga. Võib olla, et tema sugupuus voolab võõramaa verd. Esivanemad pajatavad lugusid Austria madrusest, kes laevahukust pääsedes Kassarisse sattus ning siinse rahva hulka tõmmukat verd tõi. Jutud käivad ka võimalikust Rootsi päritolust.

Veel lugemist:

Suvi

Täna mere ääres kibuvitsa õisi korjates tundsin, kuidas rahulolulaine minust üle käis. Vaatasin pastelset kiviklibu ranna äärel, peaaegu et peegelsiledat merd ja rikkalikku taimestikku...

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.