Jälgi meid

UUDISED

Ajalooteemaliste uurimistööde võistlus

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse kooliõpilastele.
Teemaks on “Eesti maailmas. Maailm Eestis”. Võistlusele oodatakse uurimis­töid sellest, millega Eesti on maailmale mõju avaldanud ja millest mõjutatud.
Konkursil saavad osaleda põhikooli 5.–9. klassi, gümnaasiumi ehk 10.–12. klassi ja kutsekoolide õpilased. Uurimistööde esitajate vanuse ülempiir on 21 aastat.
Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimis­töö originaalsust, allikate kasutamise ja üldis­tamise oskust ning tööde vastavust teemale.
21. korda toimuva konkursi patroon on Vabariigi President. Konkursiga soovitakse süvendada noortes huvi ajaloo vastu, märkamaks seoseid mineviku ja oleviku vahel.
Uurimistööde saatmise viimane kuupäev on 6. aprill 2020.

Veel lugemist:

UUDISED

Küllap rõõmustasid nii Hiiumaa Gümnaasiumi õpilased kui õpetajad, et saime seda õppeaastat alustada ühises klassiruumis silmast silma kohtudes. Sobivaks avastardiks sobis hästi ka huvitava...

UUDISED

Laupäeval leidis aset teine Jääkala festival, mille raames toimus ka jääaugust kala püüdmise võistlus, kus olid kõvad tegijad Kärdla kooli algklassilapsed. Kirgliku kalastaja Hanno...