Connect with us

Turism

Aasta turismiarendajat ja turismitegu tunnustati Hiiumaal

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna
Lääne-Eesti aasta parim turismiarendaja on Muhu väina regatt ja aasta parim turismitegu Lottemaa teemapark Pänumaal – niisuguse valiku tegid turismiasjalised 25 esitatud kandidaadi seast.
MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Anneli Haabu sõnul vääris Lottemaa teemapark kindlalt esikohta, sest Lottemaas on midagi nii eestlaslikku, sõbralikku ja nutikat. “Tegu on kohaga, kus mitte ainult lapsed vaid ka täiskasvanud leiavad endas taas lapselikud emotsioonid – see on tõeline kogupere atraktsioon, millesarnase omamisest unistab iga regioon.”
Tunnustuseta ei jäänud ka hiidlased – aasta turismiteo teise koha auhinna pälvis Kärdla sadam. Piirkonna turismiarendaja teise kohaga pärjati Saaremaa Georg Otsa spaahotelli.
Aasta turismiarendaja auhinna vastu võtnud Indrek Ilves, kes on nii Muhu Väina regati korraldaja kui ESS Kalev jahtklubi klubiülem, kiirustas kohe peale kompassikujulise meene, lillede ja kvaliteetšampuse kättesaamist Rannapaargus toimunud peolt minema.
Turismiteo aastapreemia vastu võtnud Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu aga jäi peole edasi, sestap oli aega ka paar sõna juttu ajada.
“See on suur tunnustus meie kaheksaaastasele tööle,” ütles Toodu. “See tähendab ka suurt tunnustust Heiki Ernitsale ja Janno Põldmale, kes tegelikult on selle kõige alguses. Kindlasti ka meie juhatuse liikmele Rein Malsubile, kes astus Heiki ja Janno juurde ja ütles, et teeme koeratüdruk Lottele ühe toreda Leiutajate küla ehk Lottemaa.”
Kuuga 40 000 külastajat
Lottemaa oli esimesel aastal avatud ainult ühe kuu ja ühe nädala ning selle aja jooksul külastas seda üle 40 000 inimese. See oli enam kui Lottemaa loojad julgesid loota ning nende üllatuseks oli selle sees suur hulk lätlasi – 35 protsenti. Ja seda olukorras, kus Läti turul polnud veel reklaamikampaaniat tehtud. Toodu selgitas, et kuna Lotte filmid on valminud koostöös Riia filmistuudioga Rigas Films, peavad lätlased Lottet ka enda omaks ja armastavad teda sama palju kui eesti lapsed. “Teistel stuudiotel ei ole võimsust seda teha,” selgitas Toodu.
Lottemaa ei ole vaid suvine atraktsioon, 13. – 21. detsembril avab seal uksed jõuluküla. Toodu ütles, et kohale tuleb leiutjateküla jõuluvana Wolfgang, kellel on kõrvad.
Sel hooajal elas Lottemaal 15 tegelaskuju, järgmisel aastal lisandub laste rõõmuks veel viis: Susumo – mesilane Jaapanist; suslik Väino, kes teeb kärtsu ja mürtsu; doktor Ave, kärbes Peetri kauge sugulane Lätist; kakskeelne kärbes Kärts ja jänes Alberti kauge sugulane, invaliid, puukõrvadega jänes Otto.
Sel suvel Pärnumaal avatud Baltimaade suurim teemapark on loodud Heiki Ernitsa, Janno Põldma ja Andrus Kivirähki loodud Lotte joonisfilmide ja raamatute lugude põhjal. Lottemaa teemaparki külastas selle aasta augustis üle 40 000 külastaja. Suurt populaarsust on Lottemaa võitmas ka lätlaste seas, kes moodustasid külastajatest kuni kolmandiku.
Lottemaa rajamist kaasrahastasid EAS ja Pärnumaa omavalitsuste liit.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...