Connect with us

Uudised

Aasta tegu meeleavaldus, aasta hiidlane Margus Tabor

| Hiiu Leht
| Hiiu Leht
Hiiu Lehe veebilugejad valisid aasta teoks Kärdlas toimunud meeleavalduse ja Facebooki lugejad tunnistasid aasta hiidlaseks näitleja Margus Tabori.
Aasta viimases küsitluses uuris Hiiu Leht oma veebilugejailt, millist sündmust peavad nad aasta tähtsaimaks. Väljapakutud loetelus oli viisteist erinevat ettevõtmist, millest eilse keskpäeva seisuga oli aasta teoks valitud rahva meeleavaldus Georg Linkovi vastu.
Sellise eelistuse tegi 23 protsenti 690st küsitlusele vastanust. Pea sama palju hääli said Võidupüha paraad Kärdlas ning Hiiu sõnaraamat ja etendus Mamma Lood. Teised aasta teod, mille seas ka Hiiumaa koguteose valmimine, said toetushääli alla 10 protsendi.
Lisaks eelnimetatutele olid valikus Hiiumaa jalgpallurite võit 2:0 Saaremaa üle, päästepaadi Wiima toomine, Emmaste tankla avamine, Tärkma sadama avamine, Suuremõisa lossi restaureerimine, uute parvlaevade ehitamine, Lauka kool – parim digipöörde kandidaat, USA saatkonna kingitus haiglale – kiirabiauto, Nelja Nurga kunstigalerii avamine, 363 külastajaga melanoomipäev ja Suuremõisa lasteaia renoveerimine.
Hiiumaa Heaks valis aasta hiidlast Facebooki grupis Hiiumaa Heaks, millel ligi 6000 liiget, otsiti vastust küsimusele, kes võiks olla aasta hiidlane 2015. Ehkki hääletamine kestab detsembri lõpuni, on selge liider juba esile tõusnud ja selleks on hiiukeelsete Mamma lugude esitaja Margus Tabor. Eile keskpäevaks oli tema poolt hääletanud ligi pool tuhat inimest.
Taborile järgnes enam kui saja inimese toetuse kogunud Hiiu vallavolikogu liige Inge Talts, enam kui poolsada toetajat oli “Hiiu sõnaraamatu” autoril Paul Koklal ning sellest veidi vähem eelnimetatud sõnaraamatu ja etenduse “Mamma lood” eestvedajal Aivar Viidikul. Kokku oli esitatud üle kahekümne kandidaadi. See õigus oli igal grupi liikmel.
Need, kes said selle avaliku grupi lugejatelt vähemalt ühe hääle, olid Hiiumaa haigla endine juhatuse esimees Gennadi Aavik, Hiiu vallavanem Reili Rand, õpetaja ja spordientusiast Hergo Tasuja, Hiiumaa kino arendaja Arno Kuusk, Lauka kooli direktor Märt Rannast, naistearst Merike Tingas, ettevõtja Ivo Lõppe, Märten Pill, matemaatikaõpetaja Margus Sõmer, raamatute “Härrana sündinud” ja “Sauna!” autor Agu Takis, Kreeka-Rooma maadleja Heiki Nabi, Seren Köster, endine Hiiu vallavanem, nüüdne volikogu esimees Georg Linkov, Margo Mölder, ettevõtja Joel Tiitso, Soera talumuuseumi endine perenaine Õie Laksberg, Kärdla nukuteatri juhataja Kersti Ojasalu ja SA Tuuru endine juhataja Kristjan Arunurm.
Eelmise aasta tegudeks valis Hiiu Lehe toimetus Kärdla sadama avamise ja Kärdla-Käina maantee ehituse. Tänavune aasta teo valisid www.hiiuleht.ee külastajad.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...