Connect with us

Uudised

Aasta emaks pärjati õpetaja

Tänavu sai linna aasta ema tiitli kolme lapse ema ja Kärdla ühisgümnaasiumi vanemõpetaja Kersti Lüsi.
Kärdla linnavalitsuse haridus- ja kultuurikomisjoni liige Helle-Mare Kõmmus kuulutas aasta ema välja reedel Kärdla kultuurikeskuses peetud emadepäeva kontserdil ning andis üle sellega kaasneva traditsioonilise Hiiu Villa kudumi.
“Ma tänan oma vanemaid, kes mind on alati toetanud ning meest ja lapsi, kes mind õpetasid ema olema,” ütles Kersti Lüsi tunnustust vastu võttes. Ta tänas ka kolleege, kes tema tegemisi märganud.
Kersti Lüsi pere on viieliikmeline: abikaasa Matti, täisealised lapsed Madis ja Iris, kes õpivad Tartu ülikoolis; Madis keemiat ja Iris matemaatikat. Kolmas laps, Hannela, õpib veel Kärdla ühisgümnaasiumi 9. klassis.
Kõmmus märkis, et koos abikaasa Mattiga on Kersti süstinud oma lastesse õpi- ja teadmishimu ning muusika­armastust.
Abikaasa Matti ütles Kersti kohta, et emana on ta ühelt poolt nõudlik, teisalt üsna leebe: “See võib tunduda naljakas, et üks inimene võib olla nõudlikult leebe, aga nii see on. Samas on ta päris järjekindel ja kuigi ta aktsepteerib teatud asju, kui need veel saavutatud pole, ootab ta lõpuks ikka tulemust.”
Viimastel aastatel on ta pakkunud tuge ka ema kaotanud tütarlapsele. Kersti Lüsi ütles, et see on sõprussuhe, mis mõlemale osapoolele oluline: “Tema vajab mind ja minul on koos temaga tore olla – oleme natuke nagu sõbrannad, nagu emad ja tütred ikka.”
Lüsi töötab loodusainete õpetajana Kärdla koolis juba 25. aastat. Tema õpilased on olnud edukad nii maakondlikel kui vabariiklikel olümpiaadidel. Tänavu saavutas üks tema õpilasi, Riin Viigipuu vabariiklikul bioloogiaolümpiaadil teise koha.
Lüsi on ka maakondliku bioloogia aineseltsi esinaine ja Eesti bioloogiaõpetajate ühingu liige.
Aasta ema tiitli määramise komisjonile esitas linnarahvas kaks kandidaati. Teine tunnustust vääriv ema on OÜ Hiiu Autotrans müügijuht Tiina Aul.
Kärdla linnavalitsus valib koostöös Kärdla ühisgümnaasiumi õpilasesindusega aasta ema 2002. aastast, tänavusel emadepäeval anti tiitel välja 11. korda. Varem on tunnustuse osaliseks saanud Rita Lepland, Ille Savioja, Biruta Tuulik, Katrin Maanas, Elle Üksik, Lili Käär, Lia Prigoda, Merike Liik, Aivi Telvik ja Anu Saue.

Veel lugemist:

Teema

Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga...

Ahto ilmajutud

Kätte on jõudmas selle aasta esimene sooja-kuumalaine. Õhutemperatuur tõuseb päev-päevalt ja on tõenäoline, et uuel nädalal saab ületatud 30°C piir. Reedel (24.05) ilmapildis suurt...

Püha Lepa Leht

Hiiumaa poliitiline maastik on pidevas muutumises ja seoses sellega on ka Hiiumaal konkurentsitult suurima liikmete arvuga PVO (Pühalepa Vabastus Organisatsioon) saanud tuhandeid kirju. Inimesed...

Taskuhääling

Köikide Jüttude 11. saates käis külas Hiiumaa muuseumi direktor Kauri Kiivramees Saates kuuleb: – kas teadus või kellad-viled? – kust leida suvetöötajaid? – miks...