Jälgi meid
Hiiumaa Köök ja pagar 8.12-20.12

PÄÄSTE

SIREEN ABIKS | Päästjad aitasid udus eksinud aluseid

Esmaspäeva pärastlõunal tekkinud udus tuli päästjatel kahel korral reageerida kutsetele, kus merel olijad ei leidnud enam koduteed.

Kell 14.35 teavitati häirekeskust, et merel olnud paadi mootor seiskus ning tugeva udu tõttu ei näe enam kaldale navigeerida. Haldreka sopis, umbes 500 meetri kaugusel kaldast olnud merehädalistele lasti sireeni, mille järgi mehed kaldale õnnelikult said.

Tund aega hiljem teavitati, et Sarve sadamast väljunud paat on samuti merel uduvangis ning ei leia enam koduteed. Paat jõudis siiski iseseisvalt Saarnaki lõuna tipus olevale kaldale, kust päästjad nad Naistelaiu sadamasse transportisid.

Veel lugemist:

LOODUS

Kõpu külas kasvab puuvõõrik (Viscum album). Ning mis oleks veel paslikum kui just nimelt jõulukuul see klassikaline Lääne-Euroopa jõulutaim iseoma silmaga üle kaeda.

UUDISED

Juba jaanuarist saab Hiiumaa Gümnaasiumis õppida Eesti ühe innovaatilisema IT-kooli praktilistel programmeerimise ja veebiarenduse kursustel.

UUDISED

12. detsembril Gustav Ernesaksa 117. sünniaastapäeval, teatas Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa allfondi nõukogu fondi stipendiumide laureaadid.

UUDISED

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas välja konkursi, et leida Hiiumaale rajatava riigikooli esimene direktor – visionäär, kes aitab kujundada tulevase kooli näo ja kultuuri. Kandideerimine...