Connect with us

Juhtkiri

Sajakordne vahe PARANDATUD

Hiiu vallavolikogu esimehele Georg Linkovile kavandatav tasu, 2000 eurot, on võrreldes Hiiu vallavolikogu liikme praeguse tasuga, 20 eurot, sada korda suurem.
Näiteks Tallinna linnavolikogus on hüvitise erinevus ainult kümnekordne – volikogu esimehe tasu oli mullu 5200 eurot, saadiku hüvitis pool tunamullusest Eesti keskmisest kuupalgast ehk umbes 500 eurot.
Hiiu vallavolikogu volikogu juhi palganumber ületab kordades teiste Hiiumaa volikogu juhtide tasusid: Käina vallavolikogu juhi tasu on 500 eurot, Pühalepas saab 400eurose tasu volikogu aseesimees ning Emmastes on volikogu esimehe tasu 350 eurot.
Ka võrdluses Tallinnaga, kus on 440 000 elanikku, pole alla 5000 elanikuga Hiiu vallavolikogu juhi tasu proportsionaalne – siis piisaks 100 eurost.
Hiiu Leht kritiseeris volikogu juhi ebamõistlikult   suurt  tasu juba siis kui see Jaanus Valgule määrati.
Praegu opositsioonis, kuid kahe omavalitsuse liitumise järel võimul olnud valimisliidu Üks Hiiumaa liige Jaanus Berkmann selgitab nüüd Facebookis, et valimisliit pani Jaanus Valgule kohustuse olla valla juhtimisel “juhtoinaks” ja mitte lasta vallavalitsusel domineerida. Teiseks olla eestvedajaks valla energiamajanduse ümberkorraldamisel. Berkmann tõdeb, et esimene ülesanne jäi poolikult täitmata ja seetõttu tuli ka tagasiastumine.
Ainus, mis praeguse palgatõusu peatada võib, on fakt, et selle otsuse tegemiseks on vaja lihthäälteenamust. Kyna koalitsiooni ja opositsiooni hääled jagunevad 10:9 ja Georg Linkov ise oma palganumbrit hääletada ei saa, võib juhtuda, et IRLi ja SMSi fraktsioonil pole piisavalt hääli, et eelnõu 28. jaanuari istungil läbi hääletada.

19. jaanuar 2016

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...