Connect with us

Juhtkiri

2000 on liiga palju

Hiiu Leht leiab jätkuvalt, et ka Jaanus Valgu palganumber ajal, mil ta volikogu juhtis, oli ebamõistlikult suur. Nagu ka Valgule ja Linkovile makstud 7000eurone preemia. Kõrvaltvaatajale jäi mulje, et kahe omavalitsuse ühinemistoetus innustas laristama.
Toogu praeguse koalitsiooni liikmed, milliseid põhjendusi tahes, igal juhul on 2000 eurot Hiiu vallavolikogu esimehe Georg Linkovi palgaks liiga palju.
Eriti kui pidada silmas seda, millisesse olukorda on vald juhitud Linkovi vallavanemaks oleku ajal: skandaalid, võlad, suur laenukoormus, koalitsiooni lagunemine ja jätkuvad pinged volikogus.
Linkov ei saa, kuigi ehk sooviks, eitada omaenda panust mullu septembris–oktoobris senise koalitsiooni lõhkunud konfliktis.
Mille eest siis maksta kui kõik see, mis praegu mureks, sai alguse Linkovi vallavanemaks olemise ajal?
Kusjuures Linkovi ametisoleku ajal võlgadest volikogu istungitel ei räägitud. Esimest korda tõi teema volikogu päevakorda uus vallavanem Reili Rand.
Ainus varasem vihje, et vallal on majandusraskusi, oli kirjas ühes volikogu revisjonikomisjoni eelmise aasta protokollis, kust selgus, et 2015. aasta alguse seisuga oli vallal maksmata arveid ligi 40 000 eurot, aastavahetuseks oli see number kasvanud 242 000 euroni!
Oleks tegu ettevõtte, mitte omavalitsusega, vääriks selle juht mahavõtmist, mitte kõrge palgaga autasustamist.
2. veebruar 2015

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...