Connect with us

Uudised

100 luuleraamatut kingiks Eestile

Kirjastus Paljasjalg annab Eesti 100. sünni­päeva kingitusena välja luuleraamatute sarja “Eesti 100 Luuleraamatut” – see on imeline võimalus hobiluuletajate jaoks, kes tasuta saavad võimaluse näha oma sahtlikirjutatud luulet kaante vahel.
Kirjastus teatab oma lehel, et eesmärgiks on selle aasta jooksul võtta vastu 100 käsikirja ning pakkuda võimalust kõikidele luulesõpradele anda välja tasuta oma luule­raamat!
Kirjastuse juhatuse liige André Abner ütles eile, et laekunud on umbes 70 käsikirja ja ilmunud või kohe ilmumas 56 luulekogu, millel juba olemas ISBN kood. Kümmekonna käsikirja autoriga käib praegu materjali kooskõlastamine.
Kahe hiiu naise luulekogud
Hiljuti said valmis kahe Hiiumaa naise raamatud. Laine Mägi luulekogu kannab nime “Läbi elu” ja Moonika Tammsalu luulekogu “Aega…”.
Laine Mägi raamatu eessõna on kirjutanud Annely Veevo, kes ütleb, et tema roll selle luulekogu väljaandmisel on olnud Lainet toetada ja julgustada, et luulekogu avalikkuse ette jõuaks.
Tänavu 86. aastanumbri selja taha jätnud Laine Mägi kinnitas, et Annely roll selle luulekogu ilmumisel oli tõesti suur – tema ta raamatukogusse oma luuletusi lugema kutsus, lõi luuletused arvutisse ja leidis ka ilmumisvõimaluse. Raamat läks trükki Laine jaoks raskel ajal, siis kui oli lahkunud ta abikaasa. Nii jäi ka luulekogu viimane üle­vaatamine Annely hooleks.
Moonika Tammsalu ütleb raamatu tagakaanel, et luuletusi kirjastusele saatma ajendasid teda sõbrad, “kes usuvad, et need on väärt rohkemat kui sahtlipõhjas elamist.” Enda tutvustuseks lisab ta, et on juurtelt kagueestlane, kes elukäänakutega sattunud Hiiumaale. “Siin kulgeb aeg teistmoodi,” tõdeb ta. Autori sõnul on tema luuletuste inspiratsiooniks inimesed ta ümber, nende tehtu ja öeldu, aga ka autori enda läbielatu ja saare lõputult mitmekesine loodus täis lõhnu ja värve.
Tee oma unistus teoks!
Kirjastuse Paljasjalg veebilehel on üleskutse: Tee oma unistus teoks ja anna välja oma enda raamat!
Selleks tuleb kirjastusele meili teel saata enda kirjutatud luuletused või sõpradega koostatud luulekogumik, vastu võetakse ka aforisme, kogutud tsitaate ja lühiproosat. Ühelt autorilt võib ilmuda ka mitu raamatut.
Raamatu väljanägemise eest kannavad hoolt kirjastuse kujundajad, kes saadavad raamatu enne trükkiminekut autorile kontrollimiseks ja paranduste tegemiseks.
Pärast raamatu ilmumist pannakse raamat soovi korral müügile kirjastuses Paljasjalg ja raamatupoodide e-poodidesse, samuti pakutakse teost raamatukogudele ja raamatupoodidele. Müüdud raamatute pealt makstakse 10 protsenti autoritasu.
Veebilehel on ka põhjalik juhis, kuidas saadetis elektronpostiga aadressile tellimine@paljasjalg.ee teele panna ja leping, mis raamatu ilmumiseks kirjastusega sõlmida tuleb.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...