Connect with us

Uudised

100 luuleraamatut kingiks Eestile

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kirjastus Paljasjalg annab Eesti 100. sünni­päeva kingitusena välja luuleraamatute sarja “Eesti 100 Luuleraamatut” – see on imeline võimalus hobiluuletajate jaoks, kes tasuta saavad võimaluse näha oma sahtlikirjutatud luulet kaante vahel.
Kirjastus teatab oma lehel, et eesmärgiks on selle aasta jooksul võtta vastu 100 käsikirja ning pakkuda võimalust kõikidele luulesõpradele anda välja tasuta oma luule­raamat!
Kirjastuse juhatuse liige André Abner ütles eile, et laekunud on umbes 70 käsikirja ja ilmunud või kohe ilmumas 56 luulekogu, millel juba olemas ISBN kood. Kümmekonna käsikirja autoriga käib praegu materjali kooskõlastamine.
Kahe hiiu naise luulekogud
Hiljuti said valmis kahe Hiiumaa naise raamatud. Laine Mägi luulekogu kannab nime “Läbi elu” ja Moonika Tammsalu luulekogu “Aega…”.
Laine Mägi raamatu eessõna on kirjutanud Annely Veevo, kes ütleb, et tema roll selle luulekogu väljaandmisel on olnud Lainet toetada ja julgustada, et luulekogu avalikkuse ette jõuaks.
Tänavu 86. aastanumbri selja taha jätnud Laine Mägi kinnitas, et Annely roll selle luulekogu ilmumisel oli tõesti suur – tema ta raamatukogusse oma luuletusi lugema kutsus, lõi luuletused arvutisse ja leidis ka ilmumisvõimaluse. Raamat läks trükki Laine jaoks raskel ajal, siis kui oli lahkunud ta abikaasa. Nii jäi ka luulekogu viimane üle­vaatamine Annely hooleks.
Moonika Tammsalu ütleb raamatu tagakaanel, et luuletusi kirjastusele saatma ajendasid teda sõbrad, “kes usuvad, et need on väärt rohkemat kui sahtlipõhjas elamist.” Enda tutvustuseks lisab ta, et on juurtelt kagueestlane, kes elukäänakutega sattunud Hiiumaale. “Siin kulgeb aeg teistmoodi,” tõdeb ta. Autori sõnul on tema luuletuste inspiratsiooniks inimesed ta ümber, nende tehtu ja öeldu, aga ka autori enda läbielatu ja saare lõputult mitmekesine loodus täis lõhnu ja värve.
Tee oma unistus teoks!
Kirjastuse Paljasjalg veebilehel on üleskutse: Tee oma unistus teoks ja anna välja oma enda raamat!
Selleks tuleb kirjastusele meili teel saata enda kirjutatud luuletused või sõpradega koostatud luulekogumik, vastu võetakse ka aforisme, kogutud tsitaate ja lühiproosat. Ühelt autorilt võib ilmuda ka mitu raamatut.
Raamatu väljanägemise eest kannavad hoolt kirjastuse kujundajad, kes saadavad raamatu enne trükkiminekut autorile kontrollimiseks ja paranduste tegemiseks.
Pärast raamatu ilmumist pannakse raamat soovi korral müügile kirjastuses Paljasjalg ja raamatupoodide e-poodidesse, samuti pakutakse teost raamatukogudele ja raamatupoodidele. Müüdud raamatute pealt makstakse 10 protsenti autoritasu.
Veebilehel on ka põhjalik juhis, kuidas saadetis elektronpostiga aadressile tellimine@paljasjalg.ee teele panna ja leping, mis raamatu ilmumiseks kirjastusega sõlmida tuleb.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...