Connect with us

Uudised

Võrkpalli meistriliigas kuus hiidlast

Võrkpallihooaeg võtab tuleval nädalavahetusel hoo üles. Meistrisarjas lööb kaasa koguni kuus hiidlast.
Kuuest hiidlasest üks, Magnus Kallas liitus alles äsja asutatud Saaremaa võrkpalliklubiga.
Audentese spordikooli järel sai 20aastane Kallas kõrgema taseme võrkpalliga tutvust teha Tallinna Selveri ja Rakvere võrkpalliklubi koosseisus. Kui saarlased hiidlase enda ridadesse kutsusid, siis mees pikalt ei kõhelnud.
“Suurt rolli otsuse tegemisel mängis kindlasti see, et peatreeneriks sai selleks hooajaks Urmas Tali ning kuna eelmine hooaeg mulle meeldis temaga koostööd teha, siis tundus see ka üsnagi loogiline valik,” selgitas noormees.
Suvel Saaremaale kolinud Kallas rääkis, et on tiimiga kiiresti ja edukalt kohanenud. Paljusid mängijaid tundis ta juba varem, teistega sai kiiresti jutule.
“Usun, et valik on end õigustanud,” arvas temporündaja esimese paari kuu põhjal. “Minul kui noorel mängumehel on see väga hea koht, kus areneda.”
Kohe medaliheitlusse
Kuigi Saaremaa võrkpalli­klubi loodi sellisel kujul alles tänavu, on sihid seatud kõrgele ja meeskond soovib juba algaval hooajal medalite jagamisel kaasa rääkida.
Kallas nimetas isiklike eesmärkidena võistkonda võimalikult palju aidata ja samas mängijana areneda. Eelkõige füüsiliselt, kuna kehakaalu ja jõudu on meeste konkurentsis juurde vaja, aga arenema peab veel ka tehnilisest küljest.
“Taustajõudude poolt on kõik tingimused eduks loodud, nüüd peame olema ise hea meeskond, et potentsiaal realiseerida,” arvas Kallas, kelle Saaremaale siirdumise kiitis heaks ka tema esimene treener, Ülari Kaibald.
Lisaks hiidlase palkamisele on Saaremaa esindusklubi oma lipu alla koondanud kodusaare paremad pojad. Näiteks eelmisel hooajal Balti liigas punktikuningaks tõusnud ja finaali kõige kasulikumaks mängijaks valitud diagonaalründaja Siim Põlluäär haaras kohe võimalusest kinni. “Eks ta üks elu unistusi on olnud kodusaare võistkonnas mängida, aga sellist võimalust ei osanud küll oodata,” rääkis Põlluäär Meie Maale.
Hooaeg algab
Kui Kallas tegi karjääris muudatuse, siis Stefan Kaibald, Markus Uuskari ja Robin Valting jätkavad Bigbank Tartu meeskonna ridades. Ülikoolilinna esindustiim on kindlasti üks peamisi tiitlipretendente.
Veel astuvad meistriliigas platsile Mario Vool, kelle kodumeeskond on Rak­vere võrkpalliklubi, ja Jaan Rebel, kes pallib Järvamaa võrkpalli­klubi eest.
Esimesed Credit24 ehk Balti liiga mängud toimuvad eeloleval nädalavahetusel. Saarlased sõidavad Leetu, Tartu võõrustab lätlasi, Rakvere võtab vastu pärnakad ja Järvamaa sõidab pealinna Selveriga mängima. Esimest liigamängu näeb Saaremaal 7. oktoobril TTÜ vastu.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...