Connect with us

Uudised

Võitjate teekond turniirikarikani

Võitjate teekond 57. Hiiumaa võrkpalliturniiri karikani polnud lihtne. Naiskondade mullusel võitjal Spartal õnnestus tiitlit kaitsta, meeste karika viis kaasa tunamullune võitja Kaarma.
“Eelmisel aastal oli raskem võita kui nüüd tiitlit kaitsta,” tunnistas Sparta kapten Piret Priimägi.
Teist aastat Tallinna spordiklubi Sparta nime all võistleval naiskonna liikmed on Hiiumaa ajalehe turniiril eraldi osalenud palju kordi ja olnud ka võidunaiskondades. Nüüd tuli Sparta nime all teine turniirivõit järjest ja kindlasti tullakse tänavust võitu kaitsma järgmisel aastal. Tegemist on tugeva naiskonnaga, kes talvel mängib rahvaliigas – sel aastal saadi sealt kirja kolmas koht.
Sparta lahendas      Saladuse
57. Hiiumaa võrkpalliturniiri alagrupi esimeses kohtumises läks Sparta naiskond vastamisi E&Tga. Sparta alustas geimikaotusega 14:19. Järgmised geimid võideti kindlalt 19:5 ja 12:5. Teine alagrupivastane Neemeco SK alistati kindlalt 2:0.
Play-off kohtumistes 1.–6. kohale tuli Sparta vastaseks naiskond Saladus, kes võitis oma alagrupi võrdsete punktide juures parema geimide suhtega 3:2. Sparta ja Saladuse omavaheline mäng läks kolmele geimile: esimese võitis 19:14 Sparta, teise 19:13 Saladus. Kolmandas otsustavas geimis jäi 12:11 peale Sparta.
See, et Saladus osutus keeruliseks vastaseks, pole ka ime, on ju Saladuse liikmed aastaid mänginud Tallinna peda naiskonnaga meistriliigas, viimati 2008. aastal.
Finaalis läks Sparta vastamisi Valio naistega, kes olid eelnevad mängud naiskondadega VK Kramp, Kaos ja Davai kindlalt võitnud 2:0. Sama kindlalt tuli neil finaalis alla vanduda Spartale, kes võitis geimid 19:16 ja 19:14 ning tuli teist aastat järjest karikavõitjaks.
Meeste karikavõitja Kaarma alustas turniiri 2:0 võitudega Valio meeste ja Vana Davai üle.
Play-offis kohtadele 1.–8. oli Kaarma esimeseks vastaseks VK Kramp meeskond. Viimane suutis teises geimis võtta võidu 19:17, kuid jäi otsustavas kolmandas geimis alla 5:12. Võitja Kaarma püüdles edasi karika suunas minnes vastamisi meeskonnaga Vahet Pole. Hoolimata tasavägisest mängupildist näitas lõppskoor 2:0 Kaarma paremust.
Finaalis kohtusid omavahel Kaarma ja mullune karikavõitja Õis, kel tuli finaali jõudmiseks mängida kaks geimi enam – kokku 11. Alagrupis võideti VK Tõusev 2:1 ja VK Hani/Lääne Teed 2:0, play-offis alistati Reval Stone ja Neemeco SK, mõlemad tulemusega 2:1.
Meeskondade finaal oli peakohtuniku Mati Kiiveri sõnul tasavägine. Kolmest geimist esimese võitis Kaarma, teise Õis ja kolmanda otsustava geimi seisuga 12:10 Kaarma, kes viis aastase vahe järel karika taas Saaremaale.
Torn: Poisid tegid   töö ära
Kaarma meeskonna kapten Eldur Torn nentis, et mullu ei õnnestunud turniirivõitu kaitsta, kuigi sellise lootusega Hiiumaale tuldi: “Napilt läks üks mäng ära ja sellega oligi asi otsustatud. Sel aastal me võitu ei lootnudki, aga varu ikka oli veel – kui asi pingeliseks läks, võtsid poisid end kokku ja tegid selle töö ära,” rääkis kapten.
Torn, kel kohe-kohe täitub kuues aastakümme, on võrkpalli mänginud 11.–12. eluaastast. Praegu on ta Kaarma meeskonna mängiv treener. “Tegelen paljude spordialadega, aga võrkpall on mul nagu kaasa sündinud, geenides. Ma võin isegi haige olla ja olgu ükskõik, mis muu üritus – kõik jääb kõrvale, näiteks tänane Tätte kontsert ja mis kõik pidi [Saaremaal – toim] olema, see jätab täitsa külmaks kui on võrkpall,” kinnitas Torn.
Ta kiitis võrkpalli Hiiumaa rahvaturniiri, mille nemad oma meeskonnaga avastasid hiljem, ja oma poisse, kes on head mängijad. “Olen mõelnud, et loobuks ja paneks tossud varna, aga poisid ütlevad, et tee üks aasta veel – eks ma siis üritan,” ütles Eldur Torn.
See, et Kaarma meeskond järgmisel aastal on kohal tiitlit kaitsmas, on treeneri sõnul ette kindel: “Peaasi, et karikas saartele jääb ja mitte mandrimeeste kätte ei satu.”
Hiiumaa parimad
Parim Hiiumaa naiskond Loto-Triinud, milles mängisid Emmaste tüdrukud, oli üheksas. Meestest õnnestus kõrgeimale, üheksandale kohale tõusta Hiiumaa võrkpalliklubi esimesel meeskonnal. Turniiril osales kaks Hiiumaa naiskonda ja kolm meeskonda. Kokku mängis 57. Hiiumaa võrkpalliturniiril 18 nais-, ja 25 meeskonda.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....