Connect with us

Uudised

Valev Seina maalid ja toolid

Reedel, 2. aprillil kell 17 avab kunstnik Valev Sein Kärdla kultuurimaja galeriis näituse “Üksviis”. Eelteade ütleb, et näitusel on näha maalid ja toolid, aga milliseks näitus tegelikult kujuneb, selgub pärast selle ülespane­mist.
“Ma ei oska isegi praegu täpselt ennustada, mis konkreetselt välja läheb. Olen teinud mitu kuud uusi asju, katsetanud ja kopsinud, võtan kõik asjad kaenlasse ja viin galeriisse. Alles seal siis näitust üles pannes selgub, millised asjad seal koos olla tahavad – võib-olla jääb vaid üks maal ja üks tool,” arutles kunstnik.
Seni on kindel, et näitusele tulevad mingid maalid ja mingid toolid ja toolide nimi on “SOOOH”. Toole saab näitusel vaadata ja ka proovida ning küsida, miks just selline nimi? Vastuse küsimusele saavad need, kes tulevad näitust vaatama ja avama. “See, mis välja kukub, see kukub. Või ei kuku.”
Valevi abikaasa Kalli Sein lisas omalt poolt, et vahvad asjad on kõik ja ükskõik, missugused autor neist välja valib, saab sellest huvitav näitus.
Esialgsete plaanide järgi jääb näitus avatuks peaaegu terveks aprillikuuks,
27. aprillini.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...