Connect with us

Uudised

Uus tegija võrkpallimaastikul


Harda Roosna
Juulis asutasid kaks innukat võrkpallinaist MTÜ Hiiumaa Võrkpall, et saare võrkpallielule hoogu lisada.
Kristi Linkov, kes on üks eestvedajaid ja projektijuht ka MTÜs Hiiumaa Jalgpall, ning Hiiu Teed II võrkpalli-naiskonna kapten Marge Vähter asutasid tänavu juulis MTÜ Hiiumaa Võrkpall. Esialgu ühingus rohkem liikmeid polegi. Asutajaliikmetena on kirjas Siim Saarnak ja Kristi abikaasa Georg Linkov.
Küsimusele, miks otsustati luua uus ühing selle asemel, et jõustada juba tegutsevat MTÜd Hiiumaa võrkpalliklubi, vastas Linkov nii: “Hiiumaa võrkpalliklubi funktsioonid on meie omadest erinevad, meie loodame koostöös Ülari Kaibaldi, Siiri Sülla ja teiste treeneritega luua lisaväärtust, mida klubi ise hetkel ei jõua või ei saa teha inimressursi piiratuse tõttu. On teada, et Ülari on üks hõivatumaid treenereid Hiiumaal, me ei näe võimalust, et ta ise jõuaks veel uudiseid vahendada ja üritusi korraldada, aga koos jõuame palju!”
Samuti soovitakse täita võrkpallimaastikul leiduvaid tühimikke. Nii näiteks avati võrkpalliuudiste vahendamiseks Facebooki leht “Hiiumaa võrkpall”.
Veel tahetakse korraldada Hiiumaa meistrivõistlust võrkpallis, mida praegu vahel korraldatakse, vahel ei korraldata. Linkovi hinnangul puudub praegu konkreetne lüli, kes seda tegema peaks.
Samuti tahetakse analoogselt teistele Eesti piirkondadega algatada rannavolle meistrivõistlused. “Lisaks saame aidata korraldada kõiki muid võistlusi, kus meie abi vajatakse, kuhu saame midagi juurde anda, aga algatada ka ise uusi võistlusi,” lisas Linkov.
Hiiu vallavanem Georg Linkov lisas, et vastloodud ühing kavatseb hakata korraldama noortele ka võrkpallilaagreid.
MTÜ peaeesmärgiks on aidata süsteemselt kaasa Hiiumaa võrkpalli arendamisele samuti, nagu seda tehakse MTÜs Hiiumaa Jalgpall. “Meie ühine huvi on, et võrkpall Hiiumaal välja ei sureks, on ju Eesti pikima ajalooga võrkpalliturniir just Hiiumaal,” kinnitas Linkov.
MTÜ Hiiumaa Võrkpalliklubi asutati augustis 2007. Klubi juhatusse kuuluvad: Kirsti Kerves, Raigo Sahtel, Raivo Kallaste ning treenerid Siiri Sülla ja Ülari Kaibald.
Klubi tegeleb noorte võrkpallurite treenimisega ja koos Hiiu Lehe toimetusega korraldab ajalehe võrkpalliturniiri.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...