Connect with us

Uudised

Tarmo Mänd kaotas koha nõukogudes

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ministrid kutsusid riigi äriühingutest tagasi kõik riigikogu liikmed ja mitu reformierakondlast. Kokku puudutab muudatus 12 inimest kümnes riigiettevõttes, teiste seas kaotas kahe nõukogu kohad hiidlane Tarmo Mänd.
Saadetud pressiteates märgiti, et koalitsioonis on ühiselt otsustatud, et riigikogu liikmed ei peaks kuuluma riigi äriühingute ja sihtasutuste nõukogudesse ning edaspidi ei nimeta ministrid riigikogu liikmeid riigi äriühingute ja sihtasutuste nõukogudesse.
“Kahtlemata on paljudel riigikogu liikmetel häid isikuomadusi, mis võimaldaksid ka riigiettevõtete nõukogudes edukalt osaleda, aga riigiettevõtete läbipaistvaks juhtimiseks tuleb rollikonflikte vältida juba eos,” selgitas nõu­kogude liikmete tagasikutsumise vajalikkust majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo märkis, et õiguskantsler on andnud hinnangu, et seni kehtinud kord oli põhiseadusevastane ja ministrid ei tohiks riigikogu liikmeid nõukogudesse nimetada.
“Seadusandliku võimu esindajad peaksid jääma sõltumatuks ning mitte osalema äriühingute juhtimises,” ütles Palo.
MKM haldusalas olevate riigiettevõtete nõukogudest kutsutakse tagasi riigikogu liikmed Toomas Kivimägi (AS Eesti Liinirongid), Remo Holsmer (AS Eesti Liinirongid), Valdo Randpere (AS Eesti Loots), Aivar Sõerd (AS Eesti Post), Meelis Mälberg (AS Eesti Post ja AS Eesti Teed), Kalle Palling (AS Tallinna Lennujaam).
Lisaks riigikogu liikmetele kutsutakse nõukogu liikme kohtadelt tagasi ka hulk reformierakondlastest nõukogude liikmeid: Peep Aru (AS EVR Cargo), Tarmo Mänd (AS Saarte Liinid ja AS Elering), Väino Linde (AS Tallinna Lennujaam), Tõnis Kõiv (AS Teede Tehnokeskus) ja volituste lõppemisel Terje Lillo (Lennuliiklusteeninduse AS).
Kuna nõukogu otsustusvõime tagamiseks on vajalik teatud arvu liikmete olemasolu, määrati mitmele ettevõttele ajutised nõukogu liikmed.
AS Eesti Posti nõukokku määrati MKMi kantsler Merike Saks, EVR Cargo nõukogu asendusliikmeks sai MKMi üldosakonna juhataja Andres Uusma, Saarte Liinidesse lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi, Tallinna Lennujaama transpordi arenduse ja investeeringute osakonna juhataja Indrek Gailan ning veondus- ja liiklustalituse juhataja Hindrek Allvee, ASi  Lennuliiklusteenindus lennundus- ja merendusosakonna nõunik Silja Vöörmann-Milošević ning Eleringi energeetika ja ehituse asekantsler Ando Leppiman.
Uute liikmete määramiseks moodustatakse järgmise aasta alguses rahandusministeeriumi vastutusalasse nimetamis­komitee, mis valib riigi äriühingute nõukogu liikmed. Riigi­ettevõtte nõukogu liikmed kinnitab minister, kelle valitsemisalas ettevõte tegutseb. Edaspidi ei nimeta ministrid riigikogu liikmeid riigi äriühingute ja sihtasutuste nõukogudesse.

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...