Tallinna ringkonnakohus arutab Malle Kobini kaitsjate apellatsioonikaebusi sel kuul avalikul kohtuistungil.
Septembri algul esitasid Malle Kobini kaitsjad Aivar Ennok ja Alar Salu apellatsioonikaebused 24. augusti otsusele.
Selle otsusega tunnistas Pärnu maakohus laste väärkohtlemises süüdi 2013. aastal aasta ema tiitliga pärjatud ja 2014. aastal presidendilt teenetemärgi saanud Malle Kobini ning karistas teda reaalse vangistusega.
Tallinna haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu ütles, et ringkonnakohus võttis kaitsjate kaebused menetlusse ja määras kohtuasja edasise menetluse viisi – avalik istung toimub 26. oktoobril.
Kobin end süüdi ei tunnista
24. augustil välja kuulutatud otsusega karistas Pärnu maakohus 67aastast Malle Kobinit nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega. Maakohus tunnistas Kobini süüdi omastamises, alaealistelt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja nende kehalises väärkohtlemises.
Kobini kaitsja leidis kohtuvaidluses, et Kobin tuleks kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.
Viie lapse väärkohtlemises süüdistatav Malle Kobin end kuritegudes süüdi ei tunnista.
Kasulapsed elasid Kobini juures Hiiumaal perekodus asendushooldusteenuse lepingu alusel.
Kriminaaluurimine käivitati mullu augustis, kui sotsiaalkindlustusamet tegi kuriteoteate.
26. mail alanud kohtuprotsess toimus Pärnu maakohtus kannatanute eraelu kaitseks kinniste uste taga.
Juhtumist ajakirjanduses
9. septembril eetrisse läinud “Kuuuurija” saates “Lastepiinaja Malle Kobini lugu” ütles laste piinamise eest vangi mõistetud Malle Kobin, et “kõik need lapsed valetasid”.
11. septembri Hiiu Lehes ilmus Anu Pallase lugu “Ettekujutusi elust kasuperes”, kus Malle Kobin toimunust rääkis, sõna said ka mitu tema kasulast ja peretuttav. Võimalust selgitusteks pakuti ka valla lastekaitsespetsialistile ja Kärdla politseijaoskonna vanemuurijale.
15. septembri Eesti Ekspressis ilmunud loos “Tsivilisatsioonide kokkupõrge” analüüsis Kobini süüdimõistmist ja tema kasvatusstiili suhtekorraldaja Raul Kalev, kel samalaadsest juhtumist isiklik kogemus. “Kui sul pole lapsega sooja usalduslikku suhet, siis pole sul ka õigust teda distsiplineerida – selle kogemuse sain omal nahal. Kuid kas selle printsiibi eiramine annab alust inimesi vangi panna?”, oli tema järeldus.