Jälgi meid
Tüür bänner

TOIT

Ravimtaimede kuninganna sobib ka sööki ja peletab sääski 

Foto: Kaisa Kääramees. Raudrohi annab ka pastale maitsenüansi.
Kaunid valgetes ja roosades toonides vihmavarjukesi meenutavad õiekobarad sitkete roheliste varte küljes, mis ümbritsetud sulgjate peente lehtedega – just nii ilmutab end ravimtaimede kuninganna – raudrohi, kelle kasutusulatus väljakaevamiste põhjal lausa 60 000 aasta tagusesse aega küündib. Peetakse teda üheks esimeste seas, kes ravimtaimena inimeste hüveks kanda kinnitanud. 

Tegu on tõeliselt raudse rohuga, kellele aastatuhandete vältel hulganisti väekaid, tervendavaid ning maagilisi omadusi omistatud. Vana-Kreeka kangelane Achilleus kasutas raudrohu vägevust lahinguväljal oma sõdurite haavade raviks, toetudes uskumusele, et taime väekad omadused verejooksu aeglustavalt ja isegi peatavalt mõjuvad. Ammustest aegadest on peetud teda veel ka kaitse, julguse ning igikestva armastuse sümboliks. Arvati, et raudrohuga silmalauge hõõrudes, võimenevad selgeltnägemisvõimed, taime riputamine voodi kohale kindlustab kestva armastuse seitsmeks aastaks, vastsündinu hälli kohal rippuv raudrohi kaitsvat last kurja eest.

Veel lugemist:

LAIAST MAAILMAST

Prantslased on hädas veinitootmisega, sest nii kliima kui ka tarbimisharjumused annavad sellele väärikale traditsioonile valusalt pihta.

UUDISED

Eile pidasid Hiiumaal Laasi jahipiirkonnas jahti kohalikud kütid koos Tartu jahimeestega.

ISETEGEMINE

Vineeri ajalugu Eestis on pikk ja väärikas, oli ju Lutheri tehas omal ajal vineeri tootmises maailmanimi. Hiiumaal väärindatakse vineeri omamoodi – triibuliselt. Triibuvineeri loonud...

UUDISED

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia pälvis tänavu Alice Mikk, kes kaitses kevadel oma magistritööd TalTech majandusanalüüsi erialal teemal „Tööjõumaksudest kõrvalehoidumist ennustavad tegurid ettevõtte...