Jälgi meid
Tüür bänner

AHTO ILMAJUTUD

Püsib äikeseoht ja vihmavõimalus

Foto: Ahto Veensalu.
Eelolev nädalalõpp ja uue nädala algus tulevad üsna ühetaolised. Oleme põhja-kirdepoolse madalrõhkkonna ja lõunapoolse kõrgrõhkkonna piirialal. Igapäevaselt sajab siin-seal hoovihma, rahet ja on ka arvestatav äikesevõimalus.

Täna (21.07) öösel võis sajuhooge kohata enam merel, sealhulgas ka Hiiumaa ümbruses. Päevasel ajal mere lähedus äikeste ega sajuhoogude arengut ei soodusta, aga mõni pilveke võib siiski ka meile ära eksida ja sahmaka vihma-äikest tuua. Rõhuväli veidi leebub ning lääne- ja edelatuule puhangud ulatuvad rannikul 12…14 m/s. Õhusooja on päeval 17…20°C.

Laupäeval (22.07) püsib olukord üsna sarnane. Öisel ajal on sajuhooge merel, päeval ekslevad pilved maismaa kohal ja mõni neist eksib tõenäoliselt ka Hiiumaale, tuues vihma, kohati ka äikest. Lääne- ja edelatuul annavad õige pisut järgi. Öösel on sooja 12…15°C, päeval 16…20°C.

Pühapäeval (23.07) on meil veel küllaldaselt niiskust. Öösel esineb sajuhooge enam merel, päeval ka Hiiumaa maapinna kohal. Välistada ei saa äikest. Läänekaare tuul nõrgeneb ja puhangud enam üle 10…11 m/s ulatuda ei tohiks. Öösel on sooja 11…14°C, päeval 16…20°C.

Esmaspäeval (24.07) lisandub niiskust. Öösel on sajuhooge kohati merel, päeval taas ka maismaa kohal. Tuul pöördub enam edelasse ja veidi tugevneb, kuid puhangud jäävad maksimaalselt 12…14 m/s piiresse. Öösel on sooja 11…14°C, päeval 16…19°C.

Teisipäeval (25.07) avaldub niiskus sajuna ning sajuhooge ja kohatist äikest tuleb ette nii öösel kui päeval. Edelatuule puhangud jäävad 10 m/s ümbrusesse. Öösooja on 12…15°C, päevaks jõuab tsipa soojem õhumass ja soojakraade tuleb 17…20°C. Kui juhtub pilvevahelt päike pikemalt sirama, tõuseb ka kraad-kolm üle 20°C. Läänekaare tuul on nõrgapoolne. Öösel on sooja 12…16°C, päeval 17…21°C, kus päikest pikemalt, võib tõusta kuni 23°C-ni.

Tähelepanu! Kuna õhumass on järgnevatel päevadel juulikuu kohta ebatavaliselt jahe ning merevesi soe, siis on kõikidel järgnevatel päevadel arvestatav võimalus vesipükside tekkeks. Suurem on võimalus selleks Hiiumaast lõunas, kagus ja idas, s.t. Väinamerel.

Mandrilt või maismaalt vaadates on vesipüks ohutu ning reeglina need hajuvad rannikule jõudes. Ilusad asjad siiski, mida vaadata-pildistada.

Veel lugemist:

UUDISED

Tänavusel Hiite kuvavõistlusel tegi ilma tunnustatud loodusfotograaf Sven Zacek, kelle tööd pälvisid viis auhinda.

UUDISED

Hiiumaa vallavolikogu istung toimub 21.11.2024 kell 15:00 Kärdlas.

SPORT

Eesti Orienteerumisliidu 2024. aasta parimate meelespidamisel autasustati orienteerumisjooksu noorte karikasarja parimaid.

UUDISED

Hiiu Lehe lugeja leidis Kõpu rannast toreda sisuga pudeliposti.