Jälgi meid

ARVAMUS

OHTLIK HAIGUS | Tüvitekstid ja vaimupimedus

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud aimugi, kes on Paul-Eerik Rummo.
Raul Rebane puudutas 3. juuni Vikerraadio päevakommentaaris sama teemat. Rebane ütles, et Lauristini väide, et tänapäeval pole enam vaimult suureks saamine popp, pole mitte hinnang vaid diagnoos potentsiaalselt ohtlikule haigusele.

Martin Eik Maripuu – TÜ ajakirjanduse- ja kommunikatsiooni eriala tudeng | Erakogu

Mis on see ohtlik haigus, mis on Eesti noorsugu tabanud – on see vabadus? Emakeelse kirjanduse trükimahud vähenevad, üha rohkem loetakse inglise keeles ja välismaist kirjandust. Seda võib vaadata kui negatiivset trendi, kuid sellel on ka positiivne külg. See võimaldab olla osa ülemaailmsetest fännikogukondadest, osaleda internetifoorumite aruteludes ja vaadata üleilmsete suunamudijate kirjandus- ja filmiarvustusi. Maailma kultuur on kirev ja pakub rohket meelelahutust ja kaasarääkimise võimalust. See pakub kuuluvustunnet suuremal tasandil kui ainult rahvus. Ja see pole ainult kirjandusega, ka filminduses ja muusikas on populaarne voogedastus. Filmid ja sarjad, mida vaadatakse, ei ole ka üldiselt sugugi lineaarsest televisioonist ega kodumaistelt suurtegijatelt.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

TEEMA

Üha enam kostub arstide muret, et vanemad jätavad oma lapsed erinevatel põhjustel vaktsineerimata. Hiiumaal on raskete nakkushaiguste vastu kaitseta enam kui pooled noorukid.

UUDISED

Juba eakas Kass võttis ette ligi 30 kilomeetrise teekonna ning ilmus välja Kärdlas.

ARVAMUS

Monabel Pass pälvis oma tööga Hiiumaa Gümnaasiumi abiturientide esseekonkursil teise koha.

ARVAMUS

Lill Kagadze pälvis oma tööga Hiiumaa Gümnaasiumi abiturientide esseekonkursil esimese koha.