Connect with us

Uudised

Noored sõidaks rallit, autot pole

Britta Mai Martin
Laupäeval peeti Käina kardirajal AG Suvekarikas 2015 kolmas etapp, kus head sõitu tegid ka Hiiu poisid.
Tegemist on Tallinnas Õismäel tegutseva autotöökoja OÜ Angelar Garage omanike korraldatava karikavõistlusega, kus seekord said oma võimeid proovile panna ka mõned Hiiumaa noormehed.
Rudolf Uusneem tuli kaheksa võistleja seas teisele kohale vaatamata sellele, et sõitis 1982. aasta Opel Asconaga. “See võiks sõita uunikumite klassis, aga Rudolf jäi vaid paari minutiga esikohaomanikule alla,” oli noormehe isa Arne Uusneem rahul.
Allan Leigri oli samas võistlusklassis viies, kokku osales kaheksa võistlejat. Kolmas hiidlane Rauno Rappu oli B-klassis kolmas. Ka selles võistlusklassis osales kaheksa võistlejat.
Nüüdseks on sõidetud karikasarja Tabasalu, Kehala ja Käina etapp. Rudolf Uusneem, kes on saanud osaleda vaid kahel etapil kolmest, on 16 osaleja seas üldarvestus teine. Augustis seisavad ees Rapla ja Laitse ning oktoobris Audru etapp.
Isa ütles, et Rudolf võistleks meelsasti veelgi, kuid mandrisõitudeks pole raha ja ka auto on liiga vana. Uusneem ei julgenud küll loota, et keegi Hiiumaalt tema poja harrastust toetaks, aga kui selline heategija leiduks, oleks see väga teretulnud.
“Sõidaks meelsasti, aga tehnika on vana,” nentis ka Rudolf, kellele võidusõit suurt huvi pakub ja näib, et selleks ka annet on.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...