Connect with us

Uudised

Noored sõidaks rallit, autot pole

Britta Mai Martin
Laupäeval peeti Käina kardirajal AG Suvekarikas 2015 kolmas etapp, kus head sõitu tegid ka Hiiu poisid.
Tegemist on Tallinnas Õismäel tegutseva autotöökoja OÜ Angelar Garage omanike korraldatava karikavõistlusega, kus seekord said oma võimeid proovile panna ka mõned Hiiumaa noormehed.
Rudolf Uusneem tuli kaheksa võistleja seas teisele kohale vaatamata sellele, et sõitis 1982. aasta Opel Asconaga. “See võiks sõita uunikumite klassis, aga Rudolf jäi vaid paari minutiga esikohaomanikule alla,” oli noormehe isa Arne Uusneem rahul.
Allan Leigri oli samas võistlusklassis viies, kokku osales kaheksa võistlejat. Kolmas hiidlane Rauno Rappu oli B-klassis kolmas. Ka selles võistlusklassis osales kaheksa võistlejat.
Nüüdseks on sõidetud karikasarja Tabasalu, Kehala ja Käina etapp. Rudolf Uusneem, kes on saanud osaleda vaid kahel etapil kolmest, on 16 osaleja seas üldarvestus teine. Augustis seisavad ees Rapla ja Laitse ning oktoobris Audru etapp.
Isa ütles, et Rudolf võistleks meelsasti veelgi, kuid mandrisõitudeks pole raha ja ka auto on liiga vana. Uusneem ei julgenud küll loota, et keegi Hiiumaalt tema poja harrastust toetaks, aga kui selline heategija leiduks, oleks see väga teretulnud.
“Sõidaks meelsasti, aga tehnika on vana,” nentis ka Rudolf, kellele võidusõit suurt huvi pakub ja näib, et selleks ka annet on.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...