Jälgi meid

Uudised

Mudeliklubi kutsub suurimat lippu raamistama

Argo Nurs
Suurima sinimustvalge lipu kingivad Eestile Hiiumaa mudeliklubi ja Hiiumaa inimesed.
6300ruutmeetrine lipp on juba valmis, vaid sinine paan vajab veel veidi värvi lisaks. Värv on juba tellitud ja pühapäeva hommikuks teevad lipu valmistajad Andres Laanejõe ja Johanna Aaslepp sinise triibu veel sinisemaks, aga kingituse tegemiseks on neil abi vaja.
Lipp, mille valmistamiseks kulus neil kahekesi terve pikk päev, asub Linnumäel Hiiumaa mudeliklubi lennuväljal. Pühapäevaks kutsutakse Hiiumaa inimesi lippu raamistama. “Kordame seda, kuidas me seisime Balti ketis käest kinni,” soovis Laanejõe. Kohale on tellitud ka tele­kaamerad ja kohalikud droonid, mis sündmuse jäädvustavad.
Inimesi oodatakse kogunema Selveri kõrvale Neste parklasse kella 12–13ni, kus sildid ja kodutütred-noorkotkad neile teed juhatavad. Maalapile, kus mudeliklubi lennupäevi korraldab, pääseb, minnes mööda Selveri kergteed lõpuni, siis üle Rehemäe tee ja mööda teed, mis läheb perekond Hiiuse maja juurest mööda. Tulijail soovitatakse end soojalt riidesse panna ja sooja jooki kaasa võtta. Koha­peal pakuvad sooja teed ka kodutütred ja noorkotkad.
Lipu piirjooni lumele maha märkides ja triipe värvides kõndisid Laanejõe ja Aaslepp üheksatunnise tööpäeva jooksul kumbki 60 000 sammu. Lund värviti kuivade loodussõbralike vuugisegudega, valge triip – lumi – oli looduslikult olemas.
Tulijail palutakse kõndida ainult sissetallatud radu mööda, et mitte ilusat siledat lumepinda lõhkuda. Lipu peri­meetrisse mahub täpselt 340 inimest, kui tulijaid on rohkem, moodustatakse neist EV100 logo.
Algul plaanisid nad lumele joonistada 200 meetri pikkuse lipu. See oleks karjamaale ka ilusti mahtunud, kuid kuna Eesti saab 100aastaseks, otsustati lipu pikim külg teha täpselt 100 meetrit pikk. Iga värvilaid on 21 meetrit pikk, seega on lipu teise külje pikkus 63 meetrit.
“Mina seda enam ei näe, aga loodan, et meie mudeli­klubi liikmed annavad selle unistuse oma lastele ja lastelastele edasi ja kui Eesti vabariik saab kahesaja aastaseks, teeb keegi kahesaja meetri pikkuse lipu,” ütles Laanejõe.

Veel lugemist:

Persoon

Hiiumaa aasta isa 2018 Andres Laanejõe tahtis väiksena saada lasteaiakasvatajaks, tegi ise jõulukuuse ja valas suurest rõõmust pisara, kui mudeliklubi tüdrukud MMil kuldmedalid kaela...

Uudised

Pühapäeval pälvis Hiiumaa mudeliklubi eestvedaja Andres Laanejõe aasta vaba­tahtliku aumärgi. Laanejõe lubas Hiiu Lehele, et toimetab edasi ja loorberitele puhkama ei jää. Andres Laanejõe...

Uudised

Tulevase Hiiumaa valla sümbolitena võetakse kasutusele Hiiu valla lipp ja vapp, millel kujutatud Kõpu tuletorn ja lained. Seniste valdade sümbolid jäävad kasutusele osa­valdade sümbolitena....

Uudised

Eestit esindanud Hiiumaa mudeliklubi võitis Poolas toimunud FAI Euroopa meistrivõistlustel raketimudelismis juunioride meeskondliku kuldmedali. Medalile lisab kaalu, et 17 riigi arvestuses jäid S4A võistlus­klassis teiseks-kolmandaks...