Connect with us

Transport

Mälestushetked Estoniale

Pühapäeval mälestatakse mitmel pool Eestis, ka Tahkunas, parvlaev Estonia katastroofi, milles hukkus 852 inimest, nende seas vähemalt viis hiidlast. Pääsenute seas oli vähemalt üks hiidlane, Ülo Kikas.
Hiiu vallavalitsus korraldab pühapäeval, 28. septembril Tahkunas, parvlaeval Estonia hukkunud laste mälestusmärgi juures mälestushetked. Sündmus algab kell 14. Pannakse pärgi ja hukkunute mälestuseks süüdatakse küünlad. Kõnelevad kiriku esindaja ja maavanem, järgnevad mälestushetke muusikaline ja luule osa.
Hiiu vallavalitsuse haridus-ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert ütles edasi korraldajate soovi, et kohaletulijad võtaksid kaasa küünla, mida mere süles puhkavate inimeste mälestuseks süüdata.
Tahkuna mälestusmärk on püstitatud nii Estonial hukkunud laste mälestuseks, kellest mitte ükski ei pääsenud, kui katastroofi läbi orvuks jäänute ja ka laevas olnud sündimata lastele. Selle autor on Mati Karmin.
Tahkuna neemele, õnnetuspaigale kõige lähemale pinnale, püstitati kellatorni meenutav monument ajaloolase ja kooliõpetaja Ants Rebase algatusel. Annetustena kogutud raha eest ja suures osas ühiskondlikus korras tehtud tööna valminud teos avati hingedepäeval, 2. novembri 1995.
Tallinnas toimub Rannavärava mäel mälestusmärgi “Katkenud liin” juures mälestuskontsert, mis kestab kokku kuus ja pool tundi – täpselt niikaua, kui kestis laeva teekond. Kontsert-mantra on pühendatud 27. septembril 1994. aastal juhtunud traagilisele sündmusele ja kestab 27. septembril kella 19st kuni 28. septembril 2014 kella 2ni.
Ka Võrus mälestatakse
Estonia laevahuku ohvreid mälestushetke ja -kontserdiga.
Tänavu möödub suurimast rahuaja katastroofist Eestis – parvlaeva Estonia hukkumisest Läänemere lainetes – 20 aastat. Parvlaev Estonia uppus 28. septembri öösel 1994 reisil Tallinnast Stockholmi, põhjustades vähemalt 852 inimese surma.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...