Connect with us

Uudised

Lepik: Õnn olla üks eestlastest Estonia tipul

Estonia mäetipp 2018
Inna Lepik, kes koos üheksa kaaslasega vallutas 22. augustil Pamiiri mäestikus asuva 6211meetrise Estonia mäetipu, ütles, et tippu jõudes oli tunne ülev ja pidulik.
“Tipp ise oma valges hiilguses oli imeline ja kusjuures nii suur, et kogu Hiiu rahvas mahuks korraga peale,” jagas Inna Lepik muljeid Hiiu Lehega. “Ülevust hinges lisas muidugi ka see, et nagu Eesti Vabariiki on maailmas üks, siis ka Estonia-nimelist mäge ja nii kõrget on vähemalt üks ja mul on õnn olla üks eestlastest seal tipus.”
Ekspeditsiooni juht Raivo Plumer ütles Delfile, et tipu võtmine oli raske ja pikaldane ning kestis kokku 11 ja pool tundi. “Alustasime kell seitse hommikul ja lõpetasime alles kolmveerand seitse,” rääkis Plumer satelliit­telefoni vahendusel, olles juba tagasiteel mäe jalamile.
“See, et tippu jõudmine oli viimaste meetriteni keerukas, lisab mäele suursugusust,” lisas Lepik paar päeva hiljem Hiiu Lehe küsimustele vastates.
Hiiumaalt võttis Lepik kaasa rannast korjatud auguga õnnekivi, mille jättis Estonia tippu. “Õnnekivil oli minu soov, et jõuaksin turvaliselt tippu ja tagasi ning jätsin ta tippu sooviga, et sama juhtuks ka teiste tippupürgijatega,” rääkis Lepik. Ta nentis, et kivi on tipust küll keeruline leida, aga see polegi oluline: “Järeltulevatele põlvedele on sellest videosalvestus.”
Inna Lepik palus tervitada kõiki pöidlahoidjaid ja ütles, et kui kõik läheb plaani­päraselt, jõuab ta tagasi kodu­saarele 7. septembril.
Tõus 6211meetrise Estonia mäe tippu oli alpinistide kingitus Eesti 100 sünnipäevaks ning kuigi plaanis oli tippu jõuda taasiseseisvumis­päeval, mahtus tipuvõtt vähemalt õigesse nädalasse. Kokku jõudis tipuni kümme mägironijat, teiste seas hiidlane Inna Lepik.
Ekspeditsiooni juht Raivo Plumer rääkis, et alpinistide tervis pidas vastu, peamiselt kannatati mäehaiguse käes, sinna otsa tavalised köhad-nohud, aga õnneks mitte ühtegi traumat.
Esimesed matkajad peaksid Eestisse jõudma 28. augustil, kuid osal on plaanis minna võtma veel Lenini mäetippu, mistõttu jõutakse koju 6. septembril. Lenini mäetipp on Estoniast kõrgem, see kõrgub 7000 meetrit üle merepinna ja selle retke teeb kaasa ka Inna Lepik.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.