Connect with us

Uudised

Kultuuriministri tänukiri ettevõtja Enn Kunilale

Kultuuriminister Urve Tiidus tunnustas ettevõtteid, mis on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri. Üks tänukirja saanutest oli Enn Kunila.
Minister Urve Tiidus andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Need said PÖFFi toetaja Ahti Heinla, laulu- ja tantsupeo pikaajaline partner AS Premia Tallinna Külmhoone ning kultuuri- ja spordisündmuste suuremahuline toetaja läbi aastakümne AS Tallink Grupp.
“On meeldiv, et üha enam tunnetatakse ühiskondliku missioonina kultuuri toetamise tähtsust. Paljud kultuuri- ja spordisündmused on tuge saanud lisaks projekti-, programmi- või eelarvepõhisele rahastamisele ka eraannetajatelt ja väga arvestatavat toetust ka suurtelt ettevõtetelt. Tänan kõiki, kes on pidanud oluliseks kultuuritoetajaid esile tõsta ja loomulikult siiras tänu ka neile, kes on meie kultuurielu aidanud elavdada,“ märkis kultuuriminister Urve Tiidus.
Teiste seas pälvis kultuuriministri tänukirja ettevõtja Enn Kunila ja tema ettevõte NG Investeeringud.
Kultuurisõbra aunimetusega märgiti Kunila teeneid 2011. aastal.
Kunila on palju teinud Eesti nn kuldajastu kunsti tutvustamiseks Euroopas – selleks on ta korraldanud oma kunstikogu  aaretel põhinevaid näitusi nii Eestis kui Euroopas, tänavu näiteks Itaalias.
Hiiumaale on Kunila toonud väärtkunsti ja -muusikat, väärtustanud Hiiumaa aardeid ja loonud võimalusi kunsti nautimiseks.
Mullusel Kärdla kohvikutepäeval algatas ta MTÜ Hiiumaa Sõprade Seltsi juhatuse liikmena annetuste kogumise Kärdla kiriku restaureerimiseks.
Hiiumaa kultuurielu edendanud ja toetanud ettevõtjat ja kultuurimetseeni Enn Kunilat tänasid hiidlased 2012. aastal Hiiu maakonna teeneteplaadiga ja muuseumisõbra tiitlile esitamisega 2009. aastal.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...