Connect with us

Uudised

Kultuuriministri tänukiri ettevõtja Enn Kunilale

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kultuuriminister Urve Tiidus tunnustas ettevõtteid, mis on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri. Üks tänukirja saanutest oli Enn Kunila.
Minister Urve Tiidus andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Need said PÖFFi toetaja Ahti Heinla, laulu- ja tantsupeo pikaajaline partner AS Premia Tallinna Külmhoone ning kultuuri- ja spordisündmuste suuremahuline toetaja läbi aastakümne AS Tallink Grupp.
“On meeldiv, et üha enam tunnetatakse ühiskondliku missioonina kultuuri toetamise tähtsust. Paljud kultuuri- ja spordisündmused on tuge saanud lisaks projekti-, programmi- või eelarvepõhisele rahastamisele ka eraannetajatelt ja väga arvestatavat toetust ka suurtelt ettevõtetelt. Tänan kõiki, kes on pidanud oluliseks kultuuritoetajaid esile tõsta ja loomulikult siiras tänu ka neile, kes on meie kultuurielu aidanud elavdada,“ märkis kultuuriminister Urve Tiidus.
Teiste seas pälvis kultuuriministri tänukirja ettevõtja Enn Kunila ja tema ettevõte NG Investeeringud.
Kultuurisõbra aunimetusega märgiti Kunila teeneid 2011. aastal.
Kunila on palju teinud Eesti nn kuldajastu kunsti tutvustamiseks Euroopas – selleks on ta korraldanud oma kunstikogu  aaretel põhinevaid näitusi nii Eestis kui Euroopas, tänavu näiteks Itaalias.
Hiiumaale on Kunila toonud väärtkunsti ja -muusikat, väärtustanud Hiiumaa aardeid ja loonud võimalusi kunsti nautimiseks.
Mullusel Kärdla kohvikutepäeval algatas ta MTÜ Hiiumaa Sõprade Seltsi juhatuse liikmena annetuste kogumise Kärdla kiriku restaureerimiseks.
Hiiumaa kultuurielu edendanud ja toetanud ettevõtjat ja kultuurimetseeni Enn Kunilat tänasid hiidlased 2012. aastal Hiiu maakonna teeneteplaadiga ja muuseumisõbra tiitlile esitamisega 2009. aastal.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...