Eesti klassikalise muusika huvilistele on tänaseni professor Vaiman esinenud ainult kaks korda: esimene kord 2023. aasta mais Kassari kabelis ning teine kord tänavu aasta märtsis Tallinna Raekojas.
Viiulivirtuoosi esinemisgraafik on kogu aasta tihe, Hiiumaale jõuab ta Salzburgist, kus annab kontserdi ning juhatab samuti Mozarteum Suveakadeemiat, ning peale Hiiumaa väisamist suundub ta juba edasi Tokyosse.
Oma karjääri algusaastatel pälvis Michael Vaiman kriitikute tunnustuse kui “viiulipoeet” ning koos oma tehnilise virtuoossusega on teda eriti kiidetud tema ülla ja väljendusrikka tooni ning sügava musikaalsuse pärast.
Eriti märkimisväärne on tema repertuaari ebatavaliselt lai valik, mis hõlmab kõiki Beethoveni, Brahmsi, Prokofjevi, Francki ja Schumanni viiulisonaate, samuti kõiki F. Schuberti ja Šostakovitši teoseid viiulile ja klaverile.
Michael Vaiman on sündinud Odessas, Ukrainas. Peale kodulinnas muusikakooli lõpetamist jätkusid õpingud Moskva Konservatooriumis legendaarse viiuldaja David Oistrahhi ja Semjon Snitkovski juhendamisel. 1989. aastal emigreerus ta koos perega Iisraeli. Ta on töötanud muusikaakadeemiates Iisraelis ja Saksamaal.
Michael Vaiman on solistina esinenud Euroopas, USAs, Jaapanis ja Iisraelis. Tema rahvusvahelise karjääri tipphetkedeks on kontserdid selliste orkestrite ja dirigentidega nagu Berliini Sümfooniaorkester, Moskva Filharmooniaorkester, Peterburi Sümfooniaorkester, Londoni Solistide Kammerorkester jne.
Ta on sage külaline ka paljudel muusikafestivalidel, osaleb tihti konkursside žüriide töös, samuti on ta andnud arvukalt meistriklasse üle maailma.