Kohvi valmistamiseks on mitmeid viise ja erineva tehnoloogiaga kohvimasinad pakuvad kiireid ja mugavaid lahendusi. Enne kohvimasina ostmist tuleks läbi mõelda, kus ja kui sageli seda kasutama hakatakse, millised on kohvijookide eelistused ning mis eelarve sisse peaks uus masin jääma. Järgnevalt teeme ülevaate erinevatest Hansaposti valikus olevatest espresso- ja kohvimasinatest ning toome välja olulised punktid, mille järgi masinat valida.
Presskann
Kui otsid soodsaimat lahendust, siis on parim valik presskann. Selle hinnad jäävad üldjuhul vahemikku 5-50 eurot ning kann võib kesta aastaid. Presskannu eeliseks on kõrgeima kofeiinitasemega kohvi valmistamine. Samuti ei sea presskann piiranguid valitud kohvi osas, sest kohvi valmistamiseks saab valida nii jahvatatud kohvi kui ka ise ube jahvatada. Presskann ei nõua erilist hooldust ega täiendavaid kulusid. Miinusena võib välja tuua aeganõudva valmistusviisi, milleks kulub umbes 10-15 minutit. Samuti nõuab presskannus kohvi valmistamine vee temperatuuri ja kohvi tõmbamise aja jälgimist. Nimelt kohvipurule tuleks kallata 90-95 kraadine vesi, kuna keev vesi tapab kohvi maitse. Kohv peaks tõmbama 4-5 minutit ning seejärel tuleks see koheselt kannust välja kallata. Vastasel juhul muutub kohvi maitse kibedaks ja kofeiini tase tõuseb liiga kõrgeks.
Filterkohvimasin
Teine pigem soodsam lahendus on filterkohvimasin. Erinevalt presskannust kasutatakse filtrimasinas peeneks jahvatatud kohvipuru ja valmistusviis on mõnevõrra lihtsam. Kohv pannakse filtrisse, külm vesi vastavasse anumasse ja kuigi valmimise aeg on presskannuga enam-vähem sama, pole tarvis jälgida vee temperatuuri ega tõmbamise aega. Võrreldes presskannukohviga on filtrikohvis vähem kofeiini, mistõttu sobib see valmistusviis paremini inimestele, kel vererõhk normist kõrgem. Filtrimasin võib kesta vähemalt 5 aastat ning nõuab tagasihoidlikku hooldust. Masina eest peaks regulaarselt hoolitsema, teostades sellele katlakivi hooldust.
Kapsel- ja padjakohvimasin
Kapselkohvimasinad pakuvad kohvi kiirelt ja mugavalt. Kohv valmib 1-3 minutiga ning masina kasutamine on lihtne ja mugav. See on ideaalne lahendus neile, kes valmistavad kohvi pigem harva. Kui masinat juba tihemini kasutada, siis võib ühe tassi kulu üsna kalliks kujuneda, mis tuleneb kohvikapslite hinnast. Teatud piiratust tekitab kohvikapslite valik – üldjuhul sobivad iga tootja masinas kasutamiseks vaid kindlad kapslid või padjad. Samuti on vaid üksikutel masinatel piima vahustamise funktsioon ning soovi korral tuleks see piimavahustaja juurde soetada.
Poolautomaatne kohvimasin
Üldjuhul üsna soodsasse hinnaklassi kuuluvad veel poolautomaatsed kohvimasinad, mille eeliseks on kompaktsus. Sellise masinaga on võimalik valmistada espressot ning enamus masinatel on olemas piimavahustusotsik. Masina miinuseks võib pidada kohviuba jahvatamist enne kohvi valmistamist, pidevat puhastamist ning masin ei sobi suuremate kohvikoguste valmistamiseks.
Täisautomaatne kohvimasin
Mugavaim ent kalleim variant on täisautomaatne espressomasin. Espressomasin valmistab kohvi ühe nupuvajutusega ning sõltuvalt masinast kulub selleks 1-3 minutit. Iga järgnev tass valmib juba kiiremini ning kohvi saab valmistada ka suuremale seltskonnale. Automaatsel kohvimasinal on olemas ekraan, kus antakse juhiseid kohvi valmistamiseks või masina puhastamiseks. Kohvi saab valmistada meelepärastest ubadest, seega kohv on maitsev ja kvaliteetne. Kuigi espressomasina soetamine on kallis väljaminek, siis tasub see ennast ära, sest masina eluiga võib regulaarse hoolduse puhul kesta üle 10 aasta. Siinkohal tuleb aga mängu hoolduse olulisus. Masin nõuab nii puhastust kui ka regulaarset katlakivieemaldust. Masinat ostes tuleks vaadata, kui lihtne on masina puhastamine – kas see tuleb puhastamiseks täiesti lahti võtta või on masinale sisse ehitatud loputus- ja puhastusprogramm, mis muudab masina omaniku töö oluliselt lihtsamaks.