Connect with us

Uudised

Körgetes Köpu mägedes käis ligi pooltuhat teatrihuvilist

Viiu Härm
Kahel õhtul etendus Kõpu tuletorni jalamil Eesti Näitejuhtide Teatritrupi (ENT) esituses kirjanikepaari Viiu Härmi ja Paul-Eerik Rummo näidend “Körged, körged Köpu mäged”. Kahe etenduse peale kokku oli 450–475 pealtvaatajat.
ENTi juhatuse liige Ruth Grünthal ütles, et nende etenduste puhul on see tavalisest veidi rohkem.
“See oli väga huvitav kogemus nii meile, harrastusnäitejuhtidele, -näitlejatele kui ka lavastajale ja me ise jäime tehtuga väga rahule,” ütles Grünthal.
Kuna enamus etendusest oli hiiu murdes, tegi see tema sõnul kogu loo eriti põnevaks. “Huvitavaks tegi kogu protsessi ka asjaolu, et see oli algupärand, mida polnud mitte keegi varem lavastanud,” märkis ta.
Grünthal avaldas lootust, et nende lavastatud “Körged, körged Köpu mäged” ei jäänud viimaseks ja ENT hoopis “tegi otsa lahti”: “Teil Hiiumaal on väga tugev harrastusnäitlejate ringkond ja kui nad oma jõud ühendavad, on ka hiidlastel endil võimalik see tükk uuesti lavale tuua – see on ju ikkagi hiidlaste endi algupärand mis lauasahtlis oma aega oodanud 15 aastat.”
Grünthal oletas, et rahule jäid ka autorid: “Nad olid kohal mõlemal etendusel ja jälgisid huviga, nende nägudes peegeldus äratundmisrõõmu ning nendepoolne tagasiside oli väga positiivne.”
Ka pealtvaatajad elasid ja laulsid kaasa ning vastuvõtt oli soe – aimata võis oma rahvalugude, -juttude, -naljandite äratundmisrõõmu. Mitmed etenduselt saabunud Kõpu külade päeva simmanile tulnud jagasid etenduse ja näitlejate kohta rohkelt kiitust. Mõni ütles, et esimene etendus vajanuks enne lavaletoomist veel natuke lihvimist.
Grünthali sõnul oli eriti heaks leiuks hiidlastest pillimängijad Helen Kõmmus, kes lasi kõlada torupillil ja hiiu kandlel, ning Kersti Rõbtšenko akordionil.
Ta kiitis ka toredat ja kodust olemist Kõpu koolimajas, kus kümme päeva elati ja proove tehti: “Väga maitsvad olid söögid, mille eest hoolitsesid Kõpu kooli kokad ja Kõpu tuletorni kohvik.” Erilist äramärkimist jagus Hiiu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhatajale Ermo Mäeotsale, kes nii nõu kui jõuga aitas kaasa etenduse ettevalmistusprotsessis. “Tänu temale me üldse saime teada, et on olemas selline tükk nagu “Körged, körged Köpu mäged” – suured, suured tänud talle sellise võimaluse eest,” ütles Grünthal.
ENTi nimel tänas ta kõiki hiidlasi, kes trupi 18. hooaja suvekooli etenduse valmimisele kaasa aitasid, aga ka rahastajaid, Eesti kultuurkapitali, Eesti kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgruppi ja Rahvakultuuri keskust.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku