Eelmise nädala liiklustalgute käigus rahustasid politseinikud liiklust ka Hiiumaal – rikkumine vormistati kolmele juhile.
3. aprilli liiklustalgutel vestlesid Hiiumaa politseinikud 14 juhiga, kellele tehti suuline hoiatus. Nende hulgas oli autojuhte, kes ületasid kiirust väga vähe, aga ka neid, kelle sõidukil puudus ülevaatus ja/või kindlustus. Rikkumise vormistasid politseinikud kolmele kiiruseületajale, kes kõik ületasid kiirust vahemikus 21–40 km/h.
“Kiiruse ületamise põhjusena nimetasid rikkujad oma mõtetes olemist ja tähelepanematust,” ütles Kärdla politseijaoskonna patrullpolitseinik Juta Lepvalts.
Teatati seitsmest kohast
Enne politsei liiklustalguid said liiklejad teada anda ohtlikest kohtadest, märkides neid talgute kaardile. Hiiumaal märgiti inimeste poolt probleemsete kohtadena ära seitse paika, millest politseinikud kontrollisid kuut.
Liiklustalgutel oli eelmainitud kohti kontrollimas kuus Kärdla jaoskonna politseinikku. Piirkonnapolitseinik Lepvalts rääkis, et Emmastes 30 km/h alas ja Valgul 70 km/h alas kiiruseületajaid ei tabatud, aga Emmaste asulat läbival Suuremõisa-Käina-Emmaste maanteel, kus kiirusepiirang 50 km/h, tabati üks kiiruseületaja.
Sama mure siin ja seal
Värssu küla läbib Heltermaa-Kärdla-Luidja maantee ja see on põhitrassiks, mida mööda liiguvad parvlaevadele ruttavad ja laevalt tulevad sõidukid Kärdlasse. Seekord seal kedagi rikkumiselt ei tabatud, aga Lepvalts ütles, et seal on politsei varemgi kiirust mõõtnud ja mõõdab ka edaspidi, kuna kiiruse ületajaid seal aeg-ajalt on.
Sama murekohta, möödasõitusid praamile või praamilt sõitvatest autokolonnidest, aga ka liiklusrikkumisi kohtades, kus on varem juhtunud raskeid liiklusõnnetusi, nimetasid ka Lääne prefektuuri politseinikud. “See näitab suhtumist “minuga niikuinii ei juhtu midagi”,” nentis Pärnu politseijaoskonna patrulltalituse juht Henry Murumaa.
Veel tuli Kärdla sadama kohta teade, et seal liiguvad noored autodega just õhtusel ajal. “Politsei on seal liiklusjärelevalvet teostanud, kuid kiiruse ületajaid pole sealt tabatud, pigem talveperioodil sõiduki ülejuhitavuse tekitajaid,” märkis Lepvalts.
“Kokkuvõtvalt võib öelda, et suuri rikkumisi me ei tuvastanud, kuid kindlasti pöörame ka edaspidi tähelepanu kohtadele, mis kodanikud esile tõid,” lubas ta. Samuti edastas ta politsei palve, et vaatamata sellele, et kevad on käes ja teeolud paranenud, oleksid juhid tähelepanelikud ja arvestaks kaasliiklejatega.
84 rikkumist tunnis
Kogu Eestis rahustasid politseinikud liiklust 1071 paigas. Keskmiselt fikseerisid politseinikud 84 rikkumist tunnis. Lisaks piirkiiruse ületamisele peeti kinni juhtimisõiguseta ja ka joobes roolikeerajaid. Ööpäevaga pidasid politseinikud kinni 2035 sõidukijuhti. 991 sõidukijuhi rikkumised olid kergemad ning nendega viisid politseinikud läbi vestluse lootuses, et inimene parandab oma käitumist rahatrahvita. Tõsisemate rikkumiste puhul määrati sõidukijuhtidele trahvid kiirmenetluse korras või alustati menetlust.
“Viimastel päevadel on jalakäijad, sealhulgas lapsed, saanud liikluses vigastada iga päev. Sellepärast palume autojuhte võtta ülekäigurajale lähenedes hoog maha ning veenduda, et jalakäija on teid märganud. Isegi kui eksib teine osapool, aitate oma hoolimisega elusid säästa,” ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe. “Mõtteviis, et linna piires võib ületada kiirust 10 km/h võrra, peaks jääma minevikku.”
Kullamäe tänas kõiki, kes andsid teada ohtlikest kohtadest, märkides neid talgute kaardile, samuti kõiki korralikke liiklejaid, kes teevad endast kõik, et meie teedel oleks turvaline.