Connect with us

Uudised

Kevadpeol jagus laulu ja rõõmu

Tallinna hiidlaste selts pidas oma kevadpeo 11. aprillil. Koosviibimise avas seltsi president Advig Kiris. Seejärel lauldi seltsi hümni ja õnnitleti juubilare.
Kõnega esines Paul Kokla, kes esitles oma “Hiiu sõnaraamatut” ja rääkis probleemidest, mis raamatu koostamisel ette tulid. Esineja rõhutas, et üldiselt toimub murdekeele taandumine ja üleminek kirjakeelele ning kunstlikult ei saa murdekeelt alles hoida. Kokla rääkis, et oli probleemiks, mida võtta sõnaraamatusse sisse, mida mitte, ning autor on tänulik, kui lugejaskond teeb ettepanekuid ja täiendusi ilmunud sõnaraamatu kohta. Kõneleja tunnustas Elmar
Vrageri, Herman Sergo ja Evald Terase teeneid murde­keele säilitamisel.
Koosviibimise ajal kasutasid paljud seltsi liikmed võimalust osta “Hiiu sõnaraamat” ja võtta sellesse autori autogramm.
Ka seltsi liige Erik Heinsoo esitles oma äsjailmunud raamatut “Erik Heinsoo ja ta vennad”. Seda raamatut sai samuti osta ja kohe ka autogrammi küsida.
Siis saabus pillimees ja laulja Andrus Kalvet. Kohe kõlas akordionihelide saatel laul “Kaugused kutsuvad”. Kui kostsid sõnad “Tüdruk, sinust ma unistan vaid“, hakkasid paljud kaasa laulma. Mitmekülgne muusik, kes on pärit Virumaalt, tutvustas ennast. Kaasa oli ta võtnud akordioni ja kitarri ning klaver oli olemas kohapeal.
Esitatud repertuaar oli väga sobilik keskmisele ja vanemale põlvkonnale – just meie seltsi rahvale. Oli emotsionaalseid laule, mis sobisid rohkem kitarrihelide saatel, näiteks “Kaugel, kaugel, kus on minu kodu”, “Postipoiss” ja Raimond Valgre “Muinaslugu muusikas”. Nende laulude esitamise ajal laulsid koosolijad meeleldi kaasa.
Kogu etteaste jooksul vahetas esineja repertuaari arvestades mitu korda muusikariista. Kõige enam tundusid kuulajaskonda elavdavat akordionihelid ja laule tuligi akordioni saatel nagu küllusesarvest. “Suveöö”, “Viimsi valss” ja “Abruka valss” aga tõmbasid rahva juba tantsupõrandale.
Lõpetuseks esitas Andrus Kalvet kitarri saatel seltsi hümni “Hoidke kokku, hiidlaste pojad” ning seltsi külalisraamat täienes kahe meeldiva sissekandega.
Rõõmus pidu sai läbi ja nüüd jääb selts pikemale vaheajale. Kohtume uuesti alles 17. oktoobril. Ikka
kell 12 ja Raua tn 1.

LEMBIT KAIBALD
THS liige

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...