Connect with us

Uudised

Kärdla mälumängu võit läks Emmaste valda

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla mälumängu võitis taas võistkond Maalinn kooseisus Madli Valk, Merle Kääri, Margit Soone ja Toomas Põllu.
Seitsme vooru kokkuvõttes kogus Maalinn 249 punkti ja see oli Emmaste vallast pärit võistkonna jaoks kolmas üldvõit nelja hooaja jooksul. Korra, eelmises mängus, on neil tulnud leppida ka teise kohaga.
Võistkonna liikmed Margit Soone ja Toomas Põllu ütlesid, et ekstra nad mänguks ei valmistu ja kõik vastused räägitakse omavahel läbi.
Margiti sõnul on Toomas tugevam spordis, Merle looduses, Madli kunstis, kirjanduses ja muusikas, tema ise teab natuke kõigest v.a sport. “Meil kõigil on omad tugevad küljed, aga võidame me selle­pärast, et meil on Toomas,” lisas Merle Kääri. “Ta lihtsalt teab selliseid asju, mida teised ei tea.”
Margit tõi näiteks, et isegi nemad ei tea kõiki vastuseid: hooaja viimases mängus oli küsimusteplokke, kus nad teenisid täispaketi, 12 punkti ja oli ka n-ö nulliring.
Mängijad rääkisid, et üldiselt on nad mängu ajal rahulikud, aga seekord oleks Toomasel “peaaegu süda seisma jäänud”. “See oli see Puerto Rico lipu küsimus,” selgitas Margit. Nimelt juhtus nii, et Maalinnal oli vastus õige, aga mängujuht Jan Ignahhin teatas kogemata vale vastuse, et lipp kuulub Costa Ricale.
“Oluline on see, et kõik on võitjad. Asja mõte on ju see, et ühest küljest on see seltskondlik üritus, teisest ajugümnastika – see, mis on oluline. Kui enne ei teadnud, siis nüüd saad teada ja see lükkab Alzheimeri natuke edasi,” ütles Kääri.
Teise koha saavutas võistkond Uued Tulijad, kes kogusid 229 punkti, ja kolmanda Mehed, kes teavad ussisõnu – 224 punkti.
Auhinnad said ka kõige populaarsem võistkond Floora, viimaseks jäänud Hiiu Vald ja kõige stabiilsem võistkond, kelleks osutus Mehed, kes teavad ussisõnu.
Kokku osales neljandal Kärdla mälumängul 17 võistkonda.
Mängu korraldaja Jan Ignahhin sai mängijate tormilise aplausi osaliseks ning vastuseks küsimusele, kas tuleks korraldada ka viies mälu­mäng, kõlas rõkkav “jaa!”.
Auhinnalaua katsid Hiiu vald, Hiiumaa tarbijate ühistu, Hiiumaa turismiliit, Hiiu maavalitsus, Hiiumaa taastusravikeskus, Hiiu Leht, MTÜ Hiiu Paiud, OÜ Recado Meedia, AS SLO Eesti, OÜ Faasion, maanteeamet, AS M ja P Nurst, Pritsumaja Putiik, Eesti Keele sihtasutus ja MTÜ Hiiu Öko, Tiit Kerves.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...