Connect with us

Uudised

Kaks esikohta ajakirja Vaimupuu fotokonkursilt

Larissa Eelma
Hiiumaa erivajadustega noored esinesid edukalt foto­konkursil – kolmest esi­kohast kaks tõime Hiiumaale.
Ajakiri Vaimupuu korraldas tänavu vaimsete erivajadustega inimestele fotokonkursi teemal “Ilu minu ümber”. Erinevate teemadega konkursse on nad korraldanud juba kuus aastat järjest ja hiidlased on neist osa võtnud alates 2013. aastast.
Väiksemaid võite oleme koju toonud varasematelgi kordadel, kuid selle aasta konkurss oli meile eriliselt edukas. Välja anti kolm esikohta, kuna žürii arvates olid kõik kolm fotot võrdväärselt ilusad, ja tervelt kaks võitu tuli Hiiumaale.
Üheks võidutööks oli Andrus Sariku foto “Õhtu rahu”, teiseks Larissa Eelma foto “Ämbliku unenäod”.
Loodusfotograafi eripreemia pälvisid Christina Piheli pildid “Armastus” ja “Lainetemöll”. Eelpool mainitud neli fotot on avaldatud ka Vaimu­puu 2018. aasta seinakalendris. Samas võime uhkust tunda ka Merle Laupa üle, kelle foto “Tuumaplahvatuse jäljendaja” läks 20 parema pildi seas rändnäitusele. Andrus Sariku pildid meeldisid žüriile niivõrd, et ka temalt läks lisaks võidu­pildile näitusele veel üks vahva looduspilt kiiliga “Ilus sõber lendab minu ümber”.
Auhinnad anti pidulikult üle 7. novembril Tallinnas Salme kultuurikeskuses. Saime teada, et konkursile laekus üle tuhande foto üle Eesti. Hiidlasi tõsteti esile aktiivse osavõtu eest ning saime kiita ka selle eest, et igale pildile oli lisatud väike saamislugu.
Absoluutselt kõiki osalejaid premeeriti vahvate esinejatega. Esimese etteaste tegi ansambel Laine, kes esitas meile kolm hästi hoogsat lugu, mis pani nii mõnelgi saalisviibijal jala tatsuma. Järgmisena tuli lavale Alen Veziko, kelle lood olid rahulikud, ent meeldejäävate viiside ja lihtsate sõnadega suutis ta panna peaaegu kõik endaga kaasa laulma. Vahepeal kiitis kõiki konkursist osavõtjaid sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ning viimaseks esinejaks oli Erich Krieger, kes ei peljanud lavalt rahva sekka tulla ja kelle laulude saatel juba suuremaks tantsuks läks.
Hiiu valla sotsiaalkeskuse kliendid ja MTÜ Kõrges­saare puuetega noorte klubi Vikerkaar liikmed tänavad Hiiu vallavalitsust, kelle kaasabiga meil õnnestus fotokonkursi pidulikust lõpuüritusest osa saada. Erilised kiidusõnad paneme teele ajakirja Vaimupuu töökale kollektiivile, kes on loonud nii vahva traditsiooni. Soovime, et neil oleks jätkuvalt jaksu veel aastateks meie kauneid pilte oodata ja vaadata.

Juta Ülemaantee

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...