Connect with us

Uudised

Jetoil viib erivajadustega lapsed Lottemaale

Erakogu
Kütusefirma Jetoil korraldab koostöös Kassari Puhkekeskusega Hiiumaa erivajadustega lastele ühepäevase bussireisi Lottemaale ja ootab,
et sõitasoovijad en­dast valdade sotsiaaltöötajatele teada annaks.
“Jetoil on alati pidanud tähtsaks kohaliku elu toetamist,” ütleb Raivo Klaas, Jetoili Hiiumaa müügijuht. “Seekord soovime toetada kohalikke erivajadustega lapsi ja viime nad koos saatjatega Lottemaale.”
Kuna koeratüdruk Lotte
on lugematu arvu laste suur kangelane olnud kogu viimase kümnendi, valitigi laste rõõmustamiseks tutvumisreis Lotte kodukülla, et sealseid elanikke ka neile näidata. “Oma silm on ju kuningas!” lisas Klaas.
Reisikuupäevaks valiti kolmapäev, 19. august. Lapsi sõidutab suur 52kohaline reisibuss, millel on konditsioneer, WC, vee soojendamise võimalus jms tänapäevased mugavused.
Päev algab kokkulepitud reisiseltskonna kokkukogumisega Hiiumaa eri kohtadest ja ülesõiduga hommikuse kell 8.30 väljuva laevaga.
Lapsi toitlustatakse bussis nii minnes kui tulles ja selle osa eest hoolitseb Hiiumaa kohalik ettevõte Kassari Puhkekeskus. Loomulikult võib kaasa võtta ka oma toitu.
Lottemaal veedetakse kokku kolm-neli tundi. Kojusõit õhtul kell 20.30 väljuva laevaga.
Klaas ütles, et reisiseltskonna kokkupanekul loodavad nad Hiiumaa kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate abile, kes teavad ja tunnevad saare erivajadustega lapsi. “Näiteks ei pruugi kõigile sobida pikk bussisõit jne, teisalt on meil piiranguna ees bussi istekohtade arv,” selgitas Klaas.
“Kui me pole veel mõne sotsiaaltöötajaga kontakti saanud, siis selle artikliga ärgitame sotsiaaltöötajaid meiega ühendust võtma, et meie heategevuslikku projekti selgitada,” lisas ta.
“Meie eesmärk on korraldada lastele üks tore päev Lottemaal, kuid selleks vajame kõigil osapoolte mõistmist ja abi,” ütles Klaas.
Küsimuste korral soovitas ta pöörduda  Margit Kääramehe poole, kes Lottemaa reisi korraldada aitab, meilil margit.kaaramees@hiiumaa.ee.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...