Connect with us

Uudised

Jetoil viib erivajadustega lapsed Lottemaale

Erakogu
Kütusefirma Jetoil korraldab koostöös Kassari Puhkekeskusega Hiiumaa erivajadustega lastele ühepäevase bussireisi Lottemaale ja ootab,
et sõitasoovijad en­dast valdade sotsiaaltöötajatele teada annaks.
“Jetoil on alati pidanud tähtsaks kohaliku elu toetamist,” ütleb Raivo Klaas, Jetoili Hiiumaa müügijuht. “Seekord soovime toetada kohalikke erivajadustega lapsi ja viime nad koos saatjatega Lottemaale.”
Kuna koeratüdruk Lotte
on lugematu arvu laste suur kangelane olnud kogu viimase kümnendi, valitigi laste rõõmustamiseks tutvumisreis Lotte kodukülla, et sealseid elanikke ka neile näidata. “Oma silm on ju kuningas!” lisas Klaas.
Reisikuupäevaks valiti kolmapäev, 19. august. Lapsi sõidutab suur 52kohaline reisibuss, millel on konditsioneer, WC, vee soojendamise võimalus jms tänapäevased mugavused.
Päev algab kokkulepitud reisiseltskonna kokkukogumisega Hiiumaa eri kohtadest ja ülesõiduga hommikuse kell 8.30 väljuva laevaga.
Lapsi toitlustatakse bussis nii minnes kui tulles ja selle osa eest hoolitseb Hiiumaa kohalik ettevõte Kassari Puhkekeskus. Loomulikult võib kaasa võtta ka oma toitu.
Lottemaal veedetakse kokku kolm-neli tundi. Kojusõit õhtul kell 20.30 väljuva laevaga.
Klaas ütles, et reisiseltskonna kokkupanekul loodavad nad Hiiumaa kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate abile, kes teavad ja tunnevad saare erivajadustega lapsi. “Näiteks ei pruugi kõigile sobida pikk bussisõit jne, teisalt on meil piiranguna ees bussi istekohtade arv,” selgitas Klaas.
“Kui me pole veel mõne sotsiaaltöötajaga kontakti saanud, siis selle artikliga ärgitame sotsiaaltöötajaid meiega ühendust võtma, et meie heategevuslikku projekti selgitada,” lisas ta.
“Meie eesmärk on korraldada lastele üks tore päev Lottemaal, kuid selleks vajame kõigil osapoolte mõistmist ja abi,” ütles Klaas.
Küsimuste korral soovitas ta pöörduda  Margit Kääramehe poole, kes Lottemaa reisi korraldada aitab, meilil margit.kaaramees@hiiumaa.ee.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...