Connect with us

Uudised

Hiiumaa võrkpallikoondise tänavuse hooaja kokkuvõte

Erakogu
Hiiumaa võrkpalliklubi U18 võistkond lõpetas sel hooajal Eesti MV kaheksanda kohaga.
Eesmärk, mis oli esikuuiku koht, jäi seekord täitmata. “Arvan, et saime sel hooajal väärt õppetunni ja hulgaliselt kogemusi, sest eesmärk jäi tsooniturniiril tegelikult vaid ühe geimivõidu kaugusele, aga kaotusest saab alati rohkem õppida kui võidust,” ütles treener Ülari Kaibald.
Võistkond mängis koosseisus Stefan Kaibald, Markus Uuskari, Robin Valting, Steven Saarnak, Norman Ilumets, Hannes Teidla, Karl Karjamaa, Jaan Rebel ja Gregor Kiin.
Kolm noormeest Eesti koondises
Mais toimus Tartus rahvusvaheline võrkpalli turniir Duo Volley Cup sünniaastaga 1994 ja noorematele võrkpalluritele.
Turniiril mängisid Töölis­spordi liidu ehk TULi koondis Soomest, Pihkva spordikool Venemaalt, Aizkraukle spordikool Lätist, Tartu Premium 7, Lähte ühisgümnaasium ja ka Eesti noortekoondis (sünniaastaga 1997), mille põhikoosseisu kuulub kolm Hiiumaa VK noormeest Stefan Kaibald, Markus Uuskari ja Robin Valting. Ülari Kaibald, kes ühtlasi on ka noortekoondise teine treener, ütles, et ei mäleta, et kunagi oleks korraga nii palju Hiiumaa poisse Eesti koondisse pääsenud.
Võistlus oli edukas ning meie koondis võitis kõiki vastaseid: Tartut 2:1, Lähtet 2:1, TULi 3:0, Pihkvat 3:0 ja Aizkrauklet 3:0 ning saavutas turniiril esikoha.
Kaibald rääkis, et põhikoosseisus kõikides mängudes väljakule astunud hiidlased kandsid ka mängudes põhiraskust ja on koondises olulised tegijad.
Tubli järelkasv
Hiiumaa VK U14 tüdrukute võistkond jõudis sel hooajal mõneaastase vaheaja järel jälle Eesti MV finaalturniirile.
Hiiumaa VK poiste järelkasvuvõistkonnad osalesid sel hooajal U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel põhja regioonis ja tugevam võistkond saavutas regioonis 24 võistkonna hulgas 6. koha.
Noormeeste võistkonnad on moodustatud Kärdla ja Käina poistest, neid treenivad Ülari Kaibald ja Linda Lepp. Järgmisel hooajal on soov poiste võistkondadega osaleda kõikide vanuseklasside, U14, U16, U18 ja U20 tiitlivõistlustel.
“Hiiumaalt on kulukas mandril võistlemas käia aga loodame selleks piisavalt toetajaid leida,” ütles Ülari Kaibald ja lisas optimistlikult: “Tundub, et Hiiumaa võrkpalli elus ootavad ees huvitavad ajad!!!”

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...