Connect with us

Uudised

Hiiumaa 1+1 rahvasprint Käinas

repro
repro
repro
Laupäeval, 25. juulil toimub Käinas kolmas Hiiumaa 1+1 rahvasprint, mis on EALi karikavõistluste ja M&L Liiga karika-arvestuse etapp.
Võistlus toimub 1+1 formaadis. See tähendab, et võistlus toimub kahel erineval kiiruskatsel, võistlusvoore on kolm ja kõik voorud lähevad arvesse.
Samuti on võimalik 1+1 sprindil sõita koos kaardilugejaga.
Võistluskeskus asub endisel Hiiumaa EPT territooriumil, Käinas Mäe platsil OÜ Remavo ees. Pealtvaatajatele on võistlus tasuta.
Võistluse ajakava
Kl 8–11 registreerimine, dokumentide kontroll.
Kl 12 esimese võistlusauto start.
U kl 18 autasustamine.
Esimene kiiruskatse Käina (LK 1) on tuttav eelmisest aastast – Käina aleviku vahel. Kiiruskatse saab alguse Käina kardirajalt ja sealt suundutakse alevi tänavatele. Kogu trassi pikkus on hinnanguliselt 3,1 km ja rada on 95% ulatuses kaetud asfaldiga.
Pealtvaatajatele on sobiv katset jälgida:
1. Kardirada jälgitav täies ulatuses.
2. Dagöplasti taga, kiire vasakkurv asfaldilt kruusa osale.
3. Käina kooli ees järgneb kiirele osale tagasipööre killustikusel alal.
Teine kiiruskatse Nõmme, (LK 2) toimub Nõmme küla teedel. Kogu trassi pikkus on hinnanguliselt 3,5 km ja rada on 95% ulatuses kaetud asfaldiga.
Pealtvaatajatele on sobiv katset jälgida:
1. Pikalt jälgitav kahest suunast mahapööre.
2. Dagöplasti hoone külje peal, on 180kraadine tagasi-pööre laiale alale, millele järgneb trampliin, kus uljamad võivad isegi rattad maast lahti saada.
3. Kiire parem mahapööre laiale teele.
Tõotab tulla huvitav
Eelnevad Hiiumaa rahvasprindid on pealtvaatajate hulgas olnud nii menukad, et võistlejad on neid võrrelnud Monte Carloga, kus publik raja ääres müüri moodustab.
Eelmisel aastal osalenud 86 võistlejat jäid toimunud võistlusega väga rahule, ilm oli suurepärane ja kõik sujus hästi. Sel aastal soovime samuti stardis näha 11 erinevat võistlusklassi, alustades noortest ja lõpetades veteranidega. Ootame oluliselt rohkem krosskarte, mis oma hullumeelse sõiduga pakuvad publikule rohket silmailu.
Seekordne võistlus tõotab tulla palju huvitavam ja mitme-
kesisem, sest varem ei ole Hiiumaal nii suure asfaldi osakaaluga rajal võistlust korraldatud. Uuendusena kasutame elektroonilise teadetetahvli rakendust Sportity, kuhu kuvatakse kogu võistlusega seotud oluline informatsioon.
Kuna sõidetakse Käina alevi ja Nõmme küla tänavatel, peavad pealtvaatajad erilise tähelepanuga järgima kollaste vestidega märgistatud julgestustöötajate juhiseid ning ei tohi viibida märgistatud keelualadel.
Korraldusmeeskond palub rohkem tähelepanu pöörata lastele, et nad ei jookseks suurest  autohuvist võistlusrajale, samuti koduloomadele, kes võivad müra tõttu kartma hakata.

Arno Eller, Ago Eller, Ermo Jeedas
Hiiumaa Rahvasprindi korraldajad

Liikluskorraldus Käina elanikele
25. juulil on võistlustrassiga seotud tänavad ja teed tavapäraseks liikluseks suletud ajavahemikul kell 8–18. Võistluse ajal võimaldatakse läbipääs ainult erioperatiivsõidukitele. Kell 8–10 on võimalik liigelda oma sõidukiga ainult kokkuleppel rajajulgestajaga.
Oluline info võistlejatele
Võistlusjuhendiga saab tutvuda alates 29. juunist veebilehel www.autosport.ee. Registreerimine on avatud samuti 29. juunist aadressil www.autosport.ee/rallyreg ja see lõppeb kolmapäeval, 22. juulil kell 18.
Auhinnalaud on rikkalik, näiteks J-16 ja J-18 klassi parimad autasustatakse Margus Muraka koolituspäevaga. Samuti on VKM Motorsi poolt väljas nende teenustest koosnev pakett, mis valitakse auhinnasaajatele loosina. Rikkalikke auhindu on välja pannud NB Quality Group OÜ, Motonet, Rehvivahetus, Zinga, Õnneseene OÜ, Weldmet jne.
Jätkates traditsiooni, mis sai alguse juba Hiiu Rally ajal, saavad kõik võistlusel osalejad meeneks vimpli.
Praamipilet tuleks broneerida aegsasti ja seda saab teha www.praamid.ee Sadamasse sõitmine võib võtta lisaaega, kuna Haapsalus on teeremont.
NB! Koroonaviirusest tulenevalt ei soovi korraldaja mingilgi määral seada ohtu võistlejaid ega korraldusmeeskonda. Selle tõttu võivad esmalt plaanitud tegevused viimasel hetkel muutuda. Palume kõigil hoida ohutut distantsi.
Loodame, et osalejaid on rohkelt ja ilmataat on meie poolt!
Suur tänu kõikidele toetajatele ja abistajatele!
Meeldivat võistlusele registreerumist!

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...