Connect with us

Uudised

Hiidlased löövad maavõistluste avapalli

ARGO NURS
Tänavuse Eesti maavõistluste hooaja jalgpallis avab Hiiumaa ja Läänemaa esinduse kohtumine, mis algab täna kl 18 Haapsalu linnastaadionil.
Läänemaa peatreener Aavo Tomingas ütles Eesti jalgpalliliidu pressiteenistusele, et kindlasti minnakse kohtumist võitma, kuid põnevust peaks pakkuma koondis ise, sest nimekirjas on ka neid mehi, kes muidu mängivad mujal. “Läheme suurte lootustega ja Hiiumaad tahame ikka võita,” oli treener enesekindel. “Aga loodame, et saame kõik oma paremad kokku, et mehed on terved ja ei ole vigastusi. Igatahes tuleb põnev võistlus.”
Hiiumaa koondise peatreener Kaupo Valting märkis, et Läänemaa vastu minnakse noore koosseisuga ja mitmed liidrid on puudu, kuna mängupäev kõigile ei sobi. “Aga eks me mängime ikka tõsiselt,” lausus Valting. “Me ei tea vastasest suurt midagi ja seepärast on ka raske öelda, kuidas meil võiks minna. Nad on teinud teises liigas päris häid tulemusi ja kindlasti saab meil raske olema.”
Hiiumaa esialgne koondis: Gustav Kotkas (Kärdla Linnameeskond (LM), Evert Mittal (Pirita JK Reliikvia), Guido Kutser (Igiliikur FC), Janno Johanson (Kärdla LM), Kristjan Kirs (Kärdla LM), Timo Vares (Kärdla LM), Sander Laur (Kärdla LM), Eerik Erk (klubita), Steven Linkov (Keila JK), Algis Kelder (FC Kuressaare), Karl Johan Kastein (FC Kuressaare), Tanel Lips (Kärdla LM), Teet Kaasik (Tallinna FC Flora III), Andre Frolov (FC Flora), Stanislav Solodov (Kärdla LM), Tarmo Võsamaa (Kärdla LM), Siim Randviir (Pirita JK Reliikvia), Karel Kõrm (FCF Tallinna Ülikool), Veiko Linnas (Kärdla LM), Taavi Lõhmus (Kärdla LM), Andreas Peetre (Kärdla LM), Tõnis Koppel (FC Kuressaare), Tauno Laja (Kärdla LM), Hendri Tärnu (Kärdla LM), Martti Pukk (FC Kuressaare). Peatreener Kaupo Valting, treener Hergo Tasuja.
Kokku toimub kaheksa maavõistlust, kus vastamisi 16 koondist. Avamäng on täna ja ülejäänud 22. juunil. Maavõistlustel kohtuvad kõigi Eesti maakondade koondised omavahel kaks korda – kodus ja võõrsil. Hiidlaste järgmine kohtumine on aasta pärast koduväljakul Läänemaaga.
Mihkel Uiboleht Eesti jalgpalli liidust selgitas, et tegemist on 30 aastat vältava turniiriga, kus kõik maakonnad mängivad kõigiga läbi nii kodus kui ka võõrsil.
Maavõistlused annavad võimaluse kord aastas ühte meeskonda mängima kutsuda maakonna parimad mängijad. Osalevad 15 maakonna ja Tallinna koondised.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...