Connect with us

Uudised

Helju Petsilt ilmus juba seitsmes romaan

erakogu
Kirjanik Helju Petsil ilmus 18. aprillil trükist seitsmes romaan, “Ära unusta mind”, mis on 2015. aastal ilmunud romaani “Meelespead” järg.
“Meelespead” jutustas 1940. ja 1950. aastatel Hiiumaal hargnenud perekonna­loo, mis kirjeldab väikeste inimeste elu ja otsuseid suurte ajaloo­sündmuste keerises. Loo keskmes oli tüdruk nimega Ede, kes elas koos vana­vanematega, teadmata midagi oma vanemate saatusest. Autori sõnul jäi sellest romaanist paljude jaoks õhku küsimus, kas Ede ikka saab oma isaga kokku. Romaanis “Ära unusta mind” jätkubki jutustus kohast, kus esimene osa lõppes: Ede läheb Hiiumaalt Tallinna õppima ja seal ootab teda ees hoopis teistsugune maailm kui kodukülas.
Helju Pets rääkis, et uues romaanis tuleb juttu Ede keskkooliajast, kõrgkooli­aastatest, aga näiteks ka emakssaamisest nõukogudeaegses sünnitus­majas ning sellestki, mis juhtus peale Eesti taasiseseisvumist. “Kõik on kirjas, mis tol ajal juhtus – tegelik tõeline elu,” kinnitas autor.
600leheküljeline “Ära unusta mind”, mille kirjutamiseks kulus autoril terve aasta, hõlmab Eestimaa elust aja­perioodi 1958 kuni 1992. Selleks, et jutustus saaks võimalikult tõetruu, töötas autor läbi suure hulga ajalooraamatuid, aga põimis teosesse ka isiklikke kogemusi.
Raamatu kirjastas Tänapäev ning see on müügil nii Apollo kui Rahva Raamatu raamatukauplustes. Helju Pets lubas uurida, kas raamatut ka kusagile Hiiumaale müügile saaks tuua. Raamatu­esitlusi autoril esialgu kavas pole.
2010. aastal oma esimese romaaniga kohe eesti rahva lemmikkirjanike edetabelite tippu tõusnud Helju Petsilt on ilmunud kokku seitse romaani: “Õnneõiteta sirelid” (2010), kaheosaline “Ussi­kuninganna Egle” esimene osa ilmus 2011 ja teine osa 2012, “Klassikokku­tulek Kassaris I” (2013), “Elu läheb edasi” (2014), “Meelespead” (2015) ja “Ära unusta mind” (2019).

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...