Connect with us

Uudised

Helju Petsilt ilmus juba seitsmes romaan

erakogu
Kirjanik Helju Petsil ilmus 18. aprillil trükist seitsmes romaan, “Ära unusta mind”, mis on 2015. aastal ilmunud romaani “Meelespead” järg.
“Meelespead” jutustas 1940. ja 1950. aastatel Hiiumaal hargnenud perekonna­loo, mis kirjeldab väikeste inimeste elu ja otsuseid suurte ajaloo­sündmuste keerises. Loo keskmes oli tüdruk nimega Ede, kes elas koos vana­vanematega, teadmata midagi oma vanemate saatusest. Autori sõnul jäi sellest romaanist paljude jaoks õhku küsimus, kas Ede ikka saab oma isaga kokku. Romaanis “Ära unusta mind” jätkubki jutustus kohast, kus esimene osa lõppes: Ede läheb Hiiumaalt Tallinna õppima ja seal ootab teda ees hoopis teistsugune maailm kui kodukülas.
Helju Pets rääkis, et uues romaanis tuleb juttu Ede keskkooliajast, kõrgkooli­aastatest, aga näiteks ka emakssaamisest nõukogudeaegses sünnitus­majas ning sellestki, mis juhtus peale Eesti taasiseseisvumist. “Kõik on kirjas, mis tol ajal juhtus – tegelik tõeline elu,” kinnitas autor.
600leheküljeline “Ära unusta mind”, mille kirjutamiseks kulus autoril terve aasta, hõlmab Eestimaa elust aja­perioodi 1958 kuni 1992. Selleks, et jutustus saaks võimalikult tõetruu, töötas autor läbi suure hulga ajalooraamatuid, aga põimis teosesse ka isiklikke kogemusi.
Raamatu kirjastas Tänapäev ning see on müügil nii Apollo kui Rahva Raamatu raamatukauplustes. Helju Pets lubas uurida, kas raamatut ka kusagile Hiiumaale müügile saaks tuua. Raamatu­esitlusi autoril esialgu kavas pole.
2010. aastal oma esimese romaaniga kohe eesti rahva lemmikkirjanike edetabelite tippu tõusnud Helju Petsilt on ilmunud kokku seitse romaani: “Õnneõiteta sirelid” (2010), kaheosaline “Ussi­kuninganna Egle” esimene osa ilmus 2011 ja teine osa 2012, “Klassikokku­tulek Kassaris I” (2013), “Elu läheb edasi” (2014), “Meelespead” (2015) ja “Ära unusta mind” (2019).

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...