Connect with us

Persoon

Haruldane liblikas jäi Hiiumaa hobifotograafi kaamerasilma ette

ÕIE KORELL
Hobifotograaf Õie Korellile meeldib käia looduses ja pildistada linde, liblikaid ja kõike muud ilusat mis teekonnal ette jääb.
Loodus on olnud mulle kaaslaseks lapsepõlvest peale. Meeldis hulkuda mööda metsi, jälgida lindude askeldamist ja lillede kasvamist. Nüüdseks on lisandunud huvi ka selle ilu jäädvustamise ja teistega jagamise vastu. Uudishimust tahan ka alati teada, kelle ma pildile püüdsin ja selleks on vastavad foorumid,” rääkis Õie Korell Hiiu Lehele. FB grupis “Eesti liblikad – Butterflies and Moths of Estonia” on suur hulk usinaid liblikapildistajaid ja muuhulgas palju liblikafotosid Hiiumaal elavalt Korellilt. Pildi juurde on alati märgitud libika liiginimi, pildistamise aeg ja koht.
6. juulil sai suure üllatuse osaliseks – selgus, et tema pildistatud heledatiivaline liblikas osutus esmakordseks leiuks Eestis.
Liblikas on vaksiklaste sugukonda, kuluvaksikute perekonda kuuluv Idea fuscovenosa, kel pole veel eestikeelset nimegi. Korell selgitas, et kuna vaksikuid on maailmas üle 26 000 liigi ja Eestis 300 ringis, puudub neist paljudel eestikeelne nimi.
Annab päevadele sisu
Esimese digikaamera ostis Õie Korell aastal 2007. Sellega oli pildistamine palju lihtsam ja arvuti lisas võimaluse ka tuleviku jaoks salvestada. Siis kasvas ka huvi lindude ja ka liblikate pildistamise vastu.
Kuskil viis aastat tagasi avastas ta enda jaoks Facebooki ja sealsed loodusegrupid. “Sinna oma fotosid laadides sain meeldivat tagasisidet ja nii ta läks,” ütles Korell.
Kui aastal 2017 kuulutati välja linnuliigi pildistamise võistlus, otsustas ta sellest osa võtta. “Võistlus seisneb selles, et pildistad lindu, määrad liigi ja paned grupi albumisse. Igal osavõtjal on omanimeline album ja kes saab aasta lõpuks rohkem liike, on võitja – nii kestab see juba neljandat aastat. Kui ise liiki ei teadnud, aitasid teised määrata. Kui algul oli ikka palju abi vaja, siis nüüd tean juba üsnagi palju ise,” rääkis Õie Korell. Nelja aasta jooksul on ta linnuliike pildile saanud 200 (!) ringis.
Samalaadne võistlus kuulutati välja liblikate foorumis aastal 2018. “Ka sellest otsustasin osa võtta, aga liblikatega on muidugi palju keerulisem juba seepärast, et liike on ikka kordades rohkem ja muidugi on nad ka palju väiksemad,” ütles Õie Korell, kes on pildile saanud umbes 250 liiki.
Vastuseks küsimusele, miks ta just sellise fotograafiaga tegeleb, mõtleb ta hetke ja vastab: “Selline tegevus annab minuealisele päevadeks mõtte ja sisu.”

Veel lugemist:

Uudised

Kõrgessaares 30. aprillil avatava käsitöökaupluse avanud neli naist tahavad enda sõnul poe avamisega järgi uurida, kas Viskoosa on ikka nii arenev koht nagu väidetakse. ...

Digileht

Hiiu Leht 26. aprillil Neli naist avavad Viskoosas poe Osa Käina ajaloost sai kaante vahele Kevadist ürdikuningat tuleb tikutulega otsida Maarjakask astub kadakale kannule...

Uudised

Kolmapäeval  Kõpu poolsaare põhjaküljes Palli – Mägipe piirkonnas ja lõunaküljel Kaleste kandis tuvastatud rannikureostuse eemaldamiseks korraldab Hiiumaa vald talgud. Vabatahtlikud on oodatud appi reedel,...

Uudised

Hiiu Lehe toimetuse poole pöörduti küsimusega, miks saeti Käina lähedal elektriliinide alt maha isegi kadakad, ometigi ei kasva ju kadakas kunagi nii kõrgeks, et...