Jälgi meid

Arvamus

ARVAMUS | Rohkem tarkust aitab talved üle elada

Antti Leigri. | Erakogu
Eduka Hiiumaa tulevik peitub tugevates koolides, mitte kohmakates osavaldades või mõnel suvekuul turiste teenindavates turismiobjektides.

Hiiu Leht, mis seni õnneks on suutnud ilmuma jääda aastaringselt, tõdes hiljuti, et koos kevade tulekuga hakkab saar ellu ärkama. Tõepoolest – päike käib kõrgelt, lumi on sulanud, suvehiidlased käivad vaatamas, kuidas saarel asuv teine kodu talve üle elanud.

Sel aastal tuli kevad teisiti ka vallavolikogus. Koalitsioon asus ellu viima juhtimisauditit ja aasta lõpuks on senine osavaldade süsteem asendunud teise osavaldade süsteemiga, kus osavallakogust saab justkui arvamuse avaldajast otsustaja. Osavallakogusid nähakse kogukonna hääle kandjatena, aga nende moodustamine on proportsioonist väljas ja senine ajalugu on näidanud, et inimeste huvi sellistes vabatahtlikkuse alusel kogunevates jõuetutes jututubades osaleda napib.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.