Connect with us

Uudised

Direktor: üle­minek oli lihtne

Mai keskel käis Saaremaal toimunud infoõhtul riigi­gümnaasiumi loomist ja toimimist tutvustamas ka Hiiumaa gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa.
Eesmaa ütles, et üks olulisemaid küsimusi muutuse osas oli see, kuivõrd vaba on oma otsustes üks riigikool ja selle direktor ning kellega koostöös täpsemalt sünnivad õppe­kavad.
“Mina endise munitsipaalgümnaasiumi direktorina ütlen, et suurt vahet ei ole. Ühtmoodi vaba olen oma otsustes, mis puudutab õppeprogrammi sisu,” ütles Eesmaa.
Ta tõdes, et on praeguse riigigümnaasiumiga rahul ning möönis, et rahul on ka õpilased. “Meil oli üle­minek selles mõttes lihtne, et tegelikult eraldati endisest Kärdla ühisgümnaasiumist gümnaasiumiosa ja sellest moodustus riigi­gümnaasium. Mis alles jäi, sellest sai Kärdla põhi­kool.”
Mõlemad koolid paiknevad endiselt kõrvuti. Kuna tegu on väiksemate koolidega, siis õpetajad õpetavad mõlemal pool nagu ennegi, et koormus täis saada.
“Väga suurt sisulist muutust ei olnud,” lausus Ivo Eesmaa, tõdedes seejuures, et põhikooliastmes olid muutused suuremad kui gümnaasiumis.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...