Connect with us

Tervis

COVID-19 Hiiumaal, 25. oktoobri seis

EGOR IVLEV/TERVISEAMET
Koroona leviku riskitase Eestis on väga kõrge. Nädala summaarne nakatumiste arv on jõudmas 10 000 inimeseni. Hiiumaaga on seotud veerandsada haigusjuhtu, kellest pooled saarel isolatsioonis viibivad.
Testimine
Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.
Vaktsineerimine
Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.
Perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. Perearstikeskuses saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga ning üle 65aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.
Tõend
COVIDtõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavalla­majad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. Väga oluline, et kaasas oleks ID-kaart ja PIN1 kood.
Piirangud
Esmaspäevast, 25. oktoobrist karmistusid kontroll­meetmed. Nii saavad tegevustes osaleda üksnes vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud täiskasvanud. Vaktsineerimata inimeste ligipääsu üritustele ja tegevustele piiratakse, kuna neil on väga kõrge nakatumise risk.
Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee

Hergo Tasuja
Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...