Connect with us

Tervis

COVID-19 Hiiumaal, 22. novembri seis

Koroona leviku riskitase Eestis on kõrge. Samas nakatumine on mõnevõrra langenud – nädala keskmine uute haigusjuhtude arv päevas on 750.
Hiiumaaga on eelmisel nädalal seotud 19 haigusjuhtu, kellest kõik ei viibi siiski saarel kohapeal. Esmaspäeval uusi haigestunuid ei lisandunud.
Peamiselt on nakkusallikas perekondlik – nii on see enam kui kahel kolmandikul juhtudest. Möödunud nädalal oli ka üks perekondlik kolle. See tähendab nakatunut ja temaga seotud vähemalt viite nakatunut.
Testimine: Saatekirja tavapäraseks testimiseks
(PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuande­telefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.
Vaktsineerimine: Vaktsineerimine on avatud kõigile
alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel või helistades otse oma perearstile. Hiiumaa kõigist elanikest on vaktsineerimiskuuri läbinud 71,7 protsenti.
Tõend: COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavalla­majad, raamatukogud ning Sotsiaal­kindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. Väga oluline, et kaasas oleks IDkaart ja PIN1 kood.
Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee
HERGO TASUJA
Hiiumaa kriisikomisjoni esimee

Veel lugemist:

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...