Jälgi meid

Uudised

Arenduskeskuses avati kaugtöökontor ja mälestuspink

Värskelt renoveeritud Hiiumaa Arenduskeskuses avati ööpäevaringse ligipääsuga kaugtöökontor, keskuse esisel mälestuspink keskuse asutajale ja esimesele juhile Ruuben Postile.
Kaasaegse sisustusega ning uue ilme saanud majas Kärdlas Vabrikuväljak 1 on nüüd ööpäevaringse ligipääsuga kaugtöökontor. Kontorit saab broneerida arenduskeskuse kodulehelt ning rentida saab nii eraldi kontoriruumi kui töölauda ühisruumis.
Arenduskeskuse A-korpuse sissepääsu juures tamme all avati samal ajal Ruuben Posti (1944–2002) mälestuspink.
“Kuna Ruuben Post oli visionäär, kelle elutöö oli seotud saare arendamisega, siis soovime seda täna ära märkida temanimelise pingiga,” ütles Hiiumaa arenduskeskuse juhataja Liis Lukas avakõnes. Lukas toonitas, et keskuse ülesandeks on vaadata saare tulevikku ja hoida elus Ruuben Posti ideid. Oli ta ju säästva arengu ideoloog ja Hiiumaa arendaja, Eesti ühiskonna- ja looduskaitsetegelane ja Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitseala eestvedaja. Mälestuspingi seljatoel on Ruuben Posti mõttetera, et arendustöö on oma olemuselt väga praktiline tegevus – tulevikunägemuse elluviimine.
Koos Ruuben Postiga arenduskeskuses Tuuru töötanud Aivi Telvik ütles, et tegu oli teatud mõttes idealisti, unistaja ja jutlustajaga, kellele olid korraga tähtsad oma kodusaar ja suured globaalsed mured. “Ta oskas veenda või vähemalt pani kaasa mõtlema paljusid inimesi ja siitkaudu on tema mõju tuntav tänaseni. Tõdesime, et Ruubeni mõtted ja ideed olid ajast ees. Sellest tulenevalt sattus ta ka vastuollu kiiresti pealetungiva bürokraatiaga ja küllaltki agressiivse ja samas pealiskaudse maailmaga, kus tema idealismile jäi vähe ruumi,” sõnas Telvik.
Muljetavaldav muutus
Arenduskeskuse nõukogu esimees Omar Jõpiselg tänas tehtud töö eest praegust juhatajat Liis Lukast ja eelmist juhatajat Liis Remmelgut, kes maja rekonstrueerimist alustas.
Jõpiselja sõnul on sümboolne, et maja ja mälestuspingi avamine ühel ajal aset leiavad, sest nüüd on maja asutaja vääriline. “Ruubeni ajal oluliseks peetud sünergia on hakanud siia tagasi tulema,” lausus ta.
Vallavolikogu esinaine Anu Pielberg nimetas muljetavaldavaks muudatust, mis majaga on aset leidnud ja meenutas asutusi, mis kõik seal kunagi tegutsenud: kool ja kino, söökla ja baar, parteikomitee ja koolituskeskus, pood ja remonditöökoda. Praegu rendivad majas ruume MTÜ Hiidlaste koostöökogu, MTÜ Hiiukala, OÜ Hiiu Meedia, OÜ Simot Teenused, turvafirma G4S jt.
Remonditööd 80ndatel parteimajaks ehitatud hoones aadressil Vabrikuväljak 1 algasid mullu suvel. Töid tehti peamiselt hoone teisel korrusel, värskenduskuuri läbisid koridorid, seminariruum ning puhkeruum. Uue ilme sai maja fassaad, millele on nüüd märgitud A, B ja C korpuse sissepääsud. B korpuses asub sotsiaalkeskuse tegevustuba, C korpuses sotsiaalkeskuse töökojad ja DeSigri tikkimisstuudio. A-korpuses on arenduskeskuse avatud kontor ja rendipinnad, teiste asub seal ka Hiiu Lehe toimetus.
Ehitasid OÜ Markend Team ja OÜ Pihla Grupp. Ehitustööd läksid kokku maksma 307 000 eurot, toetus selleks saadi maakondade arengustrateegia elluviimise meetmest ja Hiiumaa vallalt.

Veel lugemist:

Uudised

Kolmapäeval avatakse Tuuru juures mälestuspink Ruuben Postile, kes 1991. aastal tegi parteimajast koolituskeskuse. Kavas on muuta ka maja nime – Tuuru millegipärast enam ei...

Persoon

Hugo Maide mälestus­pink avati reedel 400 aasta vanuse Suursadama aida ees, milles lähitulevikus loodetakse avada Hiiumaa meremuuseum. Tugevas vihmasajus eemaldasid katte Hugo Maide mälestus­pingile...

Uudised

Neljapäeval, 26. mail möödub 90 aastat juhatuse esimehena kunagise kalurikolhoosi Hiiu Kalur õitsengule viinud Hugo Maide sünnist. Maide sünni­aastapäeva puhul paigaldab klubi Pühalepa Vanamehed...

Taristu

Seni valla allasutustena toiminud elamuskeskus Tuuletorn ja Käina spordikeskus teenisid mullu korraliku kahjumi ning on plaanis ühendada sihtasutuseks, et vähendada juhtimiskulusid ja kahjumist välja...